Neljapäev 23. veebruar 2017

AS ÄRIPÄEV
Pärnu mnt 105, 19094 Tallinn
Telefon: (372) 667 0111
E-post: online@aripaev.ee

Eesti Panga asepresident: põrand kipub jalge alt

13. november 2008, 14:24

Eesti Panga asepresident Rein Minka ütles
tänasel Eesti Posti juubelikonverentsil, et majanduslangus tuleb koledam kui
seni arvati ja kontroll riigieelarve üle on kadumas.

"Põrand kipub jalge alt ära minema," ütles Minka. Tema sõnul räägib keskpanga must stsenaarium praegu sellest, kui tuleva aasta majanduslangus on 4-4,5%. Heaks küljeks on see, et inflatsioon langeb.

"Isegi hoolimata sündmustest Lätis ei näe me ohtu Eesti kroonile," rahustas Minka kuulajaid. "Keskeltläbi kestavad arenevate turgude kriisid kolm aastat. Siis hakkab jälle pangast laenu saama. Mis aga meil juhtus? Oma agarusest panime kiigel kolm korda üle võlli."

"Miks meil ei õnnestunud laenubuumi ära hoida?" küsis Minka ja vastas, et põhjuseks oli kommertspankade turuvõitlus ja fakt, et laenuvõtjate riskid tundusid väiksemad, kui nad tegelikult olid. Üheks põhjuseks, miks Eesti Pank kommertspankade tegevust ei piiranud, oli ka see, et odav laenuraha oleks piirangute korral Eestisse tunginud teiste finantsasutuste kaudu.

"Me prognoosime, jah, mõnevõrra rohkem pankrotte, kui tänasel hetkel on," lisas Minka. "Pööre paremusele ei tule enne 2009. aasta teist poolt. Kõige keerulisem on 2009. aasta I ja II kvartal."

�rip�ev http://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
14. November 2008, 16:14
Otsi:

Ava täpsem otsing