Kilk: lootus sureb viimasena

Mariliis Pinn 13. november 2008, 16:58

Ettevõtja Rein Kilgi sõnul sureb lootus
viimasena, kuid 3,3%line majanduslangus kolmandas kvartalis pole just hea
uudis.

„Tore uudis see nüüd pole. Mina oleksin eeldanud, et viimane kvartal pöördub tõusule, aga praegu ma selles kahtlen,“ kommenteeris Kilk kolmanda kvartali majanduslangust.

Tema sõnul võivad jõuluostud neljandat kvartalit veidi päästa, kuid eks see ole veel näha. „Nüüd on kaks kvartalit järjest olnud kasv negatiivne, see on selge. Ükskõik, mida neljas kvartal teeb, me peame sellega nüüd leppima kui majanduslangusega,“ lausus Klik, kelle sõnul saab majanduslanguseks nimetada seda, kui on kaks kvartalit järjest olnud languses ja praegu on see juhtunud.

Uue aasta võimalik stsenaarium on Kilgil aga veel lahtine, sest esialgu ta arvas, et aasta algus võiks olla positiivne. „Ma olen mõnegi kihlveo kaotanud. Kuid nüüd on kõigil tasanditel heade ja õigete otsuste tegemise aeg käes. Nüüd peaksid kõik tunnistama, et hetkel on pidu läbi,“ lausus Kilk.

Ettevõtja usub, et majandus taastub enne 2010. aastat, tuginedes riikide keskpankade vastuvõetud otsustele ja valitsuse otsustele, välistades küll Eesti valitsuse, kus otsuseid võiks olla rohkem. „Usun, et need meetmed hakkavad tulemust andma. Nii nagu kriis jõudis meile viivisega, siis jõuab siia viivisega ka tõus,“ lisas Klik.

Positiivne on ettevõtja sõnul see, et kütuse hinnad on alla läinud, raha hinnad on alla läinud ja keskpangad alandavad intressi. „Lootus sureb viimasena.“

Äripäev http://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
13. November 2008, 17:01
Otsi:

Ava täpsem otsing