Laupäev 3. detsember 2016

AS ÄRIPÄEV
Pärnu mnt 105, 19094 Tallinn
Telefon: (372) 667 0111
E-post: online@aripaev.ee

Rahvusringhääling plaanib laenata 62 miljonit krooni

17. november 2008, 17:08

Rahvusringhääling kuulutas eelmisel nädalal
välja riigihanke 3,9 mln euro ehk 62 mln krooni suuruse investeerimislaenu
võtmiseks, tähtajaga 7 aastat.

Eesti Rahvusringhäälingu juhatuse liige Joel Sarv ütles, et laenu plaanitakse võtta televisiooni liikuva ülekandejaama soetamiseks. "See on üks suurem projekt, see on televisiooni ülekande bussi finantseerimiseks mõeldud. Bussi enda hange on tehtud juba, mis oli rahvusvaheline riigihange," kommenteeris Sarv. Ta lisas, et kaks hanget on ühe mündi kaks külge.

"Plaanis on jagada selle finantseerimine 7 aasta peale. Hetkel tundus mõistlikum teha laenuhange, mitte liisingut hakata sinna peale ajama," ütles ta.

„Eks seda, milliseks laenuintressi marginaalid kujunevad, näitab hange. Kui need on väga suured, siis on raske ja tuleb kaaluda, kas on muid variante. Või tuleb hange ümber vaadata, Aga teisest küljest peavad mingisugused arengud toimuma ning see on meie jaoks eluliselt oluline tootmisvahend. Ilma selleta tuleks meil väga suured raskused juba järgmise aasta laulupeo ülekandmisega,“ sõnas Sarv.

Juhatuse liige märkis, et ühest küljest on uus tehnika kvaliteediteema. „Enam eilse päeva tehnoloogiat ei osta, teine pool on ka puht füüsiline amortiseerumine selle tehnoloogia osas, mis meil praegu on. Ülekande buss, mis teeb televisioonivõtteid praegu rahvusringhäälingule on moraalselt ja füüsiliselt vananenud.“

Ta lisas, et hange kuulutati välja alles eelmisel nädalal ning pakkumiste esitamiste tähtaeg on jaanuari alguses. „Jaanuari alguses selgub, kas ja milliseid pakkumisi hankele tehakse. Pakkumised näitavad mingil määral rahvusringhäälingu ja kogu Eesti riigi usaldusväärsust praegu. Me muidugi loodame, et meie maksevõimet peavad pangad usaldusväärseks või heaks,“ ütles Sarv.

Hanke lühikirjeldus ütleb, et laenusumma on 3,98 miljonit eurot. Laenusaaja võib laenusumma kasutusele võtta ka osaliselt. Laenu kasutamise sihtotstarve on televisiooni liikuva ülekandejaama ja kuni 16 HD kaamerasüsteemi soetamine. Laenusaajal on õigus laenusumma välja võtta ajavahemikul 15.01.2009 kuni 30.06.2009.

Intresse arvestatakse muutuva intressimäära – euro 6 (kuue) kuu EURIBORI baasil, millele lisandub pakkuja marginaal. Laenusumma tagasimaksed toimuvad alates 03.07.2009 igakuiselt 1/78 ulatuses laenulimiidi summast. Lepingutasu võib olla maksimaalselt 0,1 % laenusummalt.

Äripäev http://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
17. November 2008, 17:08
Otsi:

Ava täpsem otsing