Viisnurga müük ja kasum kasvasid

18. november 2008, 10:30

AS Viisnurk teatas täna kolmanda kvartali
tulemused, mille kohaselt on kasvanud müügitulu ja kasum.

Müügitulu kasvas eelmise aasta sama perioodiga võrreldes pea 30 protsenti 66 miljoni kroonini ja puhaskasum kasvas 2,3 miljoni kroonini võrreldes aastataguse 0,7 miljoniga. Viisnurga suurim omanik Joakim Helenius Viisnurga suurim omanik Joakim Helenius

Oma börsiteates kinnitab ettevõte, et suure kasumikasvu taga on võimas kasv käibes võrreldes eelmise aastaga. Lisaks oli väike kasum eelmise aasta kolmandas kvartalis tingitud võimetusega nõudlusele vastu tulla – laovaru müüdi välja juba esimeses kvartalis ning suveperioodika kolmandas kvartalis polnud varud taastunud.

Enim kasvas käive mööblidivisjonis, tervelt 56,5 protsenti, sellele järgnes ehitusmaterjalide käive 28,7 miljoni krooniga, mis näitab kasvu üle 43 protsendi.

Turgude lõikes oli käibekasv suurim Soomes, moodustades kogukasvust 40 protsendi, põhjanaabrile järgnes Venemaa-Ukraina-Valgevene koondkäive 25,7 protsendiga ning meie kodumaine käibekasv oli pea 22 protsenti.

Järgmiseks aastaks plaanib ettevõte minimeerida laienemisega seotud riske ning hoida piisavat likviidsust, mistõttu uusi kauplusi avada ei kavatse. Lisaks on kavas vähendada tootmismahtusid arvestades sihtturgude alanevat nõudlust ehitusmaterjalide järele seoses majanduskliima jahenemisega.

Äripäev http://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
18. November 2008, 12:22
Otsi:

Ava täpsem otsing