Ligi: krooni ei saa üleöö devalveerida

20. november 2008, 10:46

Reformierakonda kuuluva riigikogu
rahanduskomisjoni esimehe Jürgen Ligi sõnul ei saa Eesti krooni üleöö
devalveerida ning info selleks protseduuriks vajalike riigikogu istungite kohta
ei püsiks mitte kuidagi kotis.

„See on protseduuriliselt väga tülikas ja kärarikas ettevõtmine, mida on võimatu teha kiiresti ja salaja. Ma usun, et ei ole ka mitte ühtegi poliitikut, kellel selline mõte peas mõlguks,“ ütles Ligi.

Kuni kehtib seadus Eesti krooni tagamise kohta, eeldab Eesti krooni devalveerimise otsustamine selle seaduse muutmist või kehtetuks tunnistamist. Seetõttu saab Eestis krooni devalveerimist otsustada üksnes riigikogu.
Ligi selgitas, et veel enne seda tuleb kokku kutsuda komisjoni istung, algatada seaduse eelnõud, ja alles seejärel tulevad riigikogu istungid, mille kokkukutsumisel on veel omad protseduurid.

„See on küll selline asi, mis ei püsi mitte mingit moodi kotis ja Eesti rahvas saaks juba väga pikalt ette teada, kui poliitikud hulluks on läinud. Aga nad ei lähe,“ lubas Ligi.

Rahanduskomisjoni esimees rõhutas, et devalveerimine oleks Eesti oludes täiesti ebapraktiline ning hukatuslik samm. „Me oleme võlgu eurodes ja saame palka kroonides. See oleks väga paljudele nii suur häving, et ma ei kujuta ette, et seda võimalust saaks üldse tõsiselt võtta. See on täiesti ebareaalne,“ kinnitas Ligi.

Äripäev http://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
25. November 2008, 12:02
Otsi:

Ava täpsem otsing