Läti firma LNT kulutab jätkuvalt kohtupinki Gildiga

21. november 2008, 15:21

Teisipäeval jätkus kohtus AS Latvijas
Naftas Tranzits (LNT) arvele laekunud 15 miljoni dollari tagamaade selgitamine.
Summa kandja AS Gild Financial Advisory Services keeldub LNT sõnul nõutud
dokumente esitamast.

Dokumendinõue tuleneb teisest, samuti käimasolevast kohtuasjast, milles Latvijas Naftas Tranzits süüdistab Gildi ja tema klienti Nibre Enterprises Corporation Ventspils Nafta aktsiate väljakantimises, millega kaotati enamusaktsionäri eelised.

Gildi seisukoht on see, et neid on tõmmatud Läti ettevõtete aktsionäride omavahelisse vaidlusesse. "LNT survestab Gildi nii kohtu kui meedia vahendusel jagama dokumente ja informatsiooni, et kasutada neid Lätis toimuvates aktsionäridevahelistes vaidlustes,“ kommenteeris kohtuasja aripaev.ee-le Gild Bankersi kommunikatsioonijuht Kadri Kütt. Tema sõnul on Gildi poliitika sarnane advokaatide hea tavaga, mille kohaselt lähemalt pooleliolevaid asju enne lõplikku kohtulahendit ei kommenteerita.

LNT esindaja advokaadibüroo Lextal vandeadvokaat ja partner Üllar Talviste sõnul esitati teisipäevasel istungil taotlus tunnistaja ülekuulamiseks, millele Gild omakorda vastuväiteid esitas. Kas tunnistaja ülekuulamine saab toimuma on juba kohtu otsustada.

aripaev.ee soovis ka Gildilt teada, kes on see tunnistaja ning miks ettevõte tema ülekuulamist ei poolda, kuid selles osas Gild teemat kommenteerima ei soostunud.

„Kliendile laekus 15 miljonit dollarit ja see laekus Gildi vahendusel. Peale laekumist ei andnud Gild selgitust, miks laekumine toimus,“ rääkis kohtuasjast Talviste. „Hiljem selgitas Gild, et tegid selle (ülekande-toim.) ühe Vene kodaniku palvel. Vene kodanik on olnud offshore firma, mille nimi on Niebre (Niebre Enterprises Corporation-toim.), kasusaajaks ehk tegelikuks omanikuks ainult kolm päeva,“ lisas advokaat.

LNT esindaja sõnul oli vaid kolm päeva ettevõtte omanikuks keegi venelane Victor Dudko, kes resideerub Inglismaal. Kes on Victor Dubko ning kas dokumentide varjamine viitab valgustkartvatele tehingutele, jäid samuti Gildi poolt vastuseta.

Samal ajal on peatatud samade osaliste vaheline teine kohtuasi, mis puudutab raha ülekandmisele eelnenud sündmusi ehk LNTl olnud Ventspils Nafta aktsiate omandiõiguse tunnustamist. Harju maakohus võttis asja menetlusse selle aasta jaanuaris.

Hageja hinnangul ulatus talle tekitatud kahju 226 miljoni kroonini. Latvijas Naftas Tranzitsi mõjuvõimu alt välja läinud aktsiate tõttu kaotas firma enamusaktsionäri eelised Ventspils Naftas ning sai selle hüvituseks vaid 15 miljonit dollarit (ligi 187,5 miljonit krooni).

Äripäev http://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
21. November 2008, 15:21
Otsi:

Ava täpsem otsing