Laupäev 10. detsember 2016

AS ÄRIPÄEV
Pärnu mnt 105, 19094 Tallinn
Telefon: (372) 667 0111
E-post: online@aripaev.ee

Suurettevõtjate plaan luua direktorite erakond jäi unistuseks

21. november 2008, 10:49

Kuigi peaministri tegevusega
rahulolematud suurärimehed pidasid suvel läbirääkimisi nn direktorite erakonna
loomiseks, ei leidnud see kuluaarides sündinud idee küllaldaselt
toetajaid.

Et uus erakond loomata jääb, oli selge 17.novembriks, mil ettevõtjad ja poliitikud üritasid Suurettevõtjate Assotsiatsiooni aastakoosolekul sassis suhteid klaarida, kirjutab Den za Dnjom.

„See jääks praeguses olukorras vaid nišiparteiks ja seepärast ta ettevõtjate erakonna loomist momendil ei toetaks," ütles ajalehele Sillamäe Sadama nõukogu esimees Tiit Vähi.
Erakonna loomisideega seotud ärimehed süüdistavad Andrus Ansipi valitsust majandussuhete rikkumises Venemaaga ning pole rahul sellega, et ettevõtjate erakonnaks peetav reformierakond neid poliitikas ei esinda. Paljud neist oleksid õnnelikud, kui peaminister tagasi astuks. Vähi hinnangul saaks riik vaid siis edasi minna.

Samal konverentsil osalenud riigikogu liige, Rahvaliidu esimees Karel Rüütli hinnangul poleks taolise erakonna loomine õigustatud.
"Ma ei pea õigeks, et tekiks mingi ettevõtjate oma erakond. Heanaaberlikud suhted Venemaaga peaksid olema kõigi juba olemasolevate erakondade prioriteet. Et luua ettevõtjatele kindlustunnet," ütles Rüütli.

Vähi ja mitmed suurtöösturid on seisukohal, et Venemaaga piirileppe sõlmimisel tuleb astuda edasisi samme ning kaotada piirileppest Venemaad ärritav viide Tartu Rahule, mis oleks esimene samm suhete normaliseerimise suunas.

Eesti Logistikaühingu juhatuse esimees Illimar Paul ütles, et logistikud toetavad Vähit ja et valitsuspoliitikutel tuleks loobuda piirileppe preambulast.
"Vaenulik retoorika peletab minema ja hoiab siit pikaks ajaks eemal välisinvestorid nii idast kui läänest," märkis Paul.
"See omakorda muudaks majanduskriisist toibumise vaevaliseks, pikaajaliseks ja kurnavaks. Piirileppe kahepoolne ratifitseerimine on esmaseks hädavajalikuks sammuks suhete normaliseerimise suunas. Loodame siiralt, et mõistus võidab emotsioonid ning Eesti–Vene piirilepe jõustub juba tuleval aastal," lisas ta.

Konverentsil esinenud valitsuspoliitikud, ei Toomas Hendrik Ilves, Urmas Paet ega ka keegi teine Venemaale järeleandmisi ja erilist suhte soojenemist ei lubanud, viidates, et Venemaa sooviks vastutasuks sekkuda Eesti sisepoliitikasse. Majandusminister Juhan Parts oli seisukohal, et Venemaa-suunalist vaenulikku retoorikat peaks siiski piirama.

Äripäev http://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
21. November 2008, 11:05
Otsi:

Ava täpsem otsing