Padar: Eesti riik võib kaaluda laenu võtmist

22. november 2008, 19:41

Rahandusminister ja sotsiaaldemokraat Ivari
Padar leiab, et lähiaastatel on võimalik defitsiidis riigieelarve koostamine,
samuti võib Eesti kaaluda laenu võtmist, sest riiki lõpmatuseni õhukeseks
viilida ei saa.

Täna toimunud sotsiaaldemokraatide üldkogul peetavas kõnes rõhutas erakonna esimees Ivari Padar, et äärmiselt olulise majandusliku kindlustunde pakkuja on finantsiline julgeolek, mille tagab võimalikult kiire euro kasutuselevõtt Eestis ja seda peavad toetama kõik järgnevad poliitilised otsused ja sammud.

„Kuni euro tulekuni ei ole võimalik alandada tulumaksu,“ oli Padar veendunud. „Lähiaastatel on võimalik defitsiidis riigieelarve koostamine, kuid me peame väga selgelt jälgima, et me ei ületaks Maastrichti kriteeriume, mis tähendab väga läbimõeldud eelarvepoliitikat.“

Padari sõnul võib Eesti kaaluda laenu võtmist, sest riiki lõpmatuseni õhukeseks viilida ei saa, kõiki reserve läbi lüüa ei tohi ja laenu osas meil ka Maastricht turjas ei ole.
Padar oli kindel, et praeguses töötuse kasvu olukorras, peab riik välja pakkuma mõistlikud lahendused, kuidas töölt vabanenuile pakkuda uusi võimalusi naasta tööturule. „Ma näen siin olulist rolli ühendatud tööturuametil ja töötukassal.“

„On iseloomulik, et läbi aegade on sotsiaaldemokraatidel tulnud olla valitsuses ikka keerulisematel aegadel. Eelminegi, aastast 1999, valitsus ju alustas tööd aasia ja vene kriisist tulnud surutises. Sõbrad, lubage mul öelda üht: toonased probleemid olid lapsemäng täna meie ees seisvate väljakutsetega,“ rääkis Padar oma kõnes erakonnakaaslastele.

Äripäev http://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
24. November 2008, 18:36
Otsi:

Ava täpsem otsing