EL ja IMF on valmis Lätit aitama

23. november 2008, 00:01

Euroopa Komisjon teatas laupäeval, et on
valmis Lätile finantsabi andma tingimusel, et riik astub samme maksebilansi
tasakaalustamiseks ja tugevdamiseks.

EL teatas, et peab läbirääkimisi Läti ametivõimude ja Rahvusvahelise Valuutafondiga (IMF) ühise vastuse leidmiseks Läti finantsturgudel kasvavate pingete leevendamiseks, vahendas agentuur Bloomberg.

„EL on valmis osalema IMFiga koordineeritud finantsabi paketis, tingimusel, et Läti kohustub ellu viima jõulise ja usaldusväärse kohanemisprogrammi, et tugevdada ja stabiliseerida Läti maksebilanssi,“ teatas Euroopa Komisjon, täpsustamata aega või abi ulatust.

Ka IMF kinnitas, et on valmis Lätit aitama.

„IMF on valmis ulatusliku majandusprogrammi raames ning tihedas koostöös ELiga Lätile kiirest abi andma,“ ütles reedel IMFi tegevdirektor Dominique Strauss-Kahn.

SEB Banka peaökonomisti Andris Vilksi sõnul võib Läti abivajadus olla ca 1,2 miljardit latti ehk 2,1 miljardit dollarit.

"Meil on vaja umbes 800 miljonit - 1,2 miljardit latti," sündikaatlaenudeks ning tuleva aasta eelarvedefitsiidi rahastamiseks, ütles Vilks. Vilks avaldas lootust, et laen saab kokku lepitud tuleva nädala jooksul. Vilksi sõnul ei või IMF nõuda laenu tingimusena lati fikseeritud kursi muutmist. "Me ei saa aktsepteerida ühtegi nõudmist lati kauplemiskoridori muutmiseks. See ei oleks majandusele hea," ütles Vilks.

Ungari järel on Läti teile ELi riik, mis on Brüsselist ja IMFilt finantskriisis abi palunud.

Äripäev http://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
24. November 2008, 16:22
Otsi:

Ava täpsem otsing