Teisipäev 17. jaanuar 2017

AS ÄRIPÄEV
Pärnu mnt 105, 19094 Tallinn
Telefon: (372) 667 0111
E-post: online@aripaev.ee

Deripaska: Putin ostku metalli laovarud ära

24. november 2008, 12:54

Maailma suurima alumiiniumitootja Rusal
Vene miljardärist suuromaniku Oleg Deripaska sõnul peaks Vladimir
Putini juhitav Vene valitsus ostma tootjailt metalle, kuna üleilmne kriis
vähendab nõudlust.

"Me ei vaja enam senises mahus tootmisvõimsusi, olgu selleks teras, vask, nikkel või tsink," ütles Deripaska Peruu pealinnas Limas, kus ta saadab Venemaa presidenti Dmitri Medvedevit riigivisiidil.

Valitsus peaks tõstma nõudlust, ostes metalle odavalt, vahendas Bloomberg Deripaskat. Metalle saab kasutada torujuhtmete, sildade, majade ja koolide ehitamiseks.

"Näeme, kuidas üleilmne autotööstus laiendas tootmisvõimsusi viimasel viiel aastal Hiinas, Indias, Brasiilias, Türgis ja Mehhikos," ütles Deripaska. "Nüüd on nad jäänud tellimusteta. Ma arvan, et esimese kvartali autode nõudlus on 25 protsenti läinud aasta esimese kvartali omast. Venemaal on 125 autot tuhande elaniku kohta ja pooled nendest on nagu muuseumieksponaadid," lisas ta.

Tänavu kevadel hinnati Oleg Deripaska varanduse suuruseks 28,6 miljardit dollarit. Deripaskat peetakse Venemaa rikkaimaks inimeseks. Tänavuses finantskriisis on Deripaska sunnitult müünud osalusi Lääne ettevõtetes. Rusalile tuli 4,5 miljardi dollari suuruse laenuga appi ka Vene riik.

�rip�ev http://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
24. November 2008, 13:52
Otsi:

Ava täpsem otsing