Ka IRL taunib lumehädas majaomanike karistamist

24. november 2008, 14:45

Isamaa ja Res Publica Liit kutsub Tallinna
võime hoiduma repressioonidest lume tõrjumisega hiljaks jäänud majaomanike
suhtes.

IRLi Tallinna piirkonna juhatus väljendas täna hämmingut pealinna munitsipaalpolitsei kavatsusest hakata pärastlõunal trahvima majaomanikke, kes on jäänud hätta oma majaesise lumest puhastamisel.

"Tundub, et praegune lumeuputus on Savisaarele tõeline taeva kingitus," sõnas Tallinna volikogu linnamajanduskomisjoni liige Siim Kabrits (IRL). "Rahapuuduses vaevlev linnavalitsus, kelle laristamisest tekkinud eelarveaukude lappimiseks napib isegi kõrgele kruvitud maamaksust, nähtavasti haistab võimalust saada linnakassasse täiendavat tulu majaomanike taskust nõutava trahviraha näol," lisas ta.

IRLi Tallinna piirkonna juhatus kutsus munitsipaalpolitseid üles võtma suhtumises inimestesse eeskuju riigi politseist, kes eile õhtul edastas meediasse üleskutse kõigile tööandjatele suhtuda mõistmisega oma alluvate tänahommikustesse hilinemistesse.

Euroopalike arusaamade järgi on nii riigi kui kohalike korrakaitseüksuste funktsioon ikka inimeste abistamine, mitte ähvardamine, ütles Kabrits. "Suurel määral keskerakondlastega mehitatud munitsipaalpolitseis valitsev repressiivne mentaliteet ja võimalik klassiviha majaomanike suhtes tõestavad ilmekalt, et MuPost on saanud KePo," lisas ta.

Tallinna linn teatas hommikul plaanist hakata munitsipaalpolitsei abil täna pärastlõunal trahvima oma maja ümbert lund mitte koristavaid kinnistuomanikke. Reformierakond vastas linnavõimu plaanile, et trahviga ähvardamise asemel peaks munitsipaalpolitseinikud ise lumelabidad kätte võtma.

Äripäev http://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
25. November 2008, 10:37
Otsi:

Ava täpsem otsing