Evelyn Sepp: Jaapanis lähevad kohtusse ainult nõrgad mehed

Annika Matson 26. november 2008, 17:18

Jaapanis lähevad kohtusse ainult nõrgad
mehed, teised lahendavad asja omavahel, ütles keskerakondlasest riigikogulane
Evelyn Sepp aripaev.ee päevaküsimusele vastates.

Päevaküsimuseks oli täna: "Kumb on džentelmen, kas Kruuda või Rahumaa?"

"Mõistagi ei ürita ma süveneda selle vaidluse olemusse – ei juriidilises, ärilises ega moraalses plaanis. Mulle meenub üks huvitav ettekanne erinevate kultuuride äritavadest ja Jaapani näide, mis toodi kunagi ühel kohtunike konverentsil. Nimelt Jaapanis lähevad kohtusse ainult nõrgad mehed. Ülejäänud lahendavad asja omavahel. Kui selline käitumine oli ka selle tehingu puhul kokkulepe osa, on edasised kommentaarid liigsed," kommenteeris Sepp.

Kalevi suuromanik Oliver Kruuda ütles eile, et Alta Capitali omanik ja juht Indrek Rahumaa rikkus 19. novembril esitatud hagiga Kaleviga sõlmitud džentelmenlikku kokkulepet, mille kohaselt pooled ei klaari võimalikke tehingust tulenevaid erimeelsusi kohtusaalis.

Vaidlus Kalevi ning Tere müügi üle on võtnud ootamatu pöörde, sest kohus arestis Oliver Kruuda suurosalusega Kalevi magusatootmise ning Tere piimakombinaadi varad. Aresti põhjuseks oli üle aasta Kalevi ostu proovinud Indrek Rahumaa juhitava Alta Capitali tütarfirma Alta Foodsi soov saada tagasi makstud 94 miljoni kroonist ettemakset.

Äripäev http://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
26. November 2008, 17:18
Otsi:

Ava täpsem otsing