Terk: finantspuhver ja track record toovad edu

26. november 2008, 14:00

Kuna majanduslangus või –pidurdus on
rahvusvaheline, osutuvad edukaks pankadest mitte sõltuvad firmad, kel on
n-ö track record, usub tuleviku-uuringute instituudi juht Erik
Terk.

"Kuna majanduslangus või –pidurdus on rahvusvaheline, siis võib arvata, et edukaks osutuvad need firmad, kes suudavad anda Eestile sobivas hinnaklassis – mitte Ida-Aasiaga võistlevate toodete hinnaklassis – senistest pakkujatest mõnevõrra odavamat ja samal ajal usaldusväärse kvaliteediga toodet või nn asendusteenust nii kodumaal kui eriti eksportturul," ütles Terk reedel Äripäeva vahel ilmuvale Eesti ettevõtete TOP100 ajakirjale.

Tema kinnitusel võiksid järgmisel aastal jõuda edukate ettevõtete TOP 100 edetabelisse firmad, kel on ligipääs potentsiaalsele tarbijale ja nn track record, mille baasil eeldada usaldust. Kindlasti on oluline ka võimekus oma ärimudelit kiiresti õigesse suunda keerata ja tootmine sellele vastavalt umber korraldada, lisas Terk.

"Ka korralik finantspuhver, et mitte liigselt närviliseks muutunud pankadest sõltuda, ei teeks paha. Taolised firmad võivad kehva olukorda rõõmsalt enda kasuks pöörata ja oma turuosa oluliselt tõsta. Ja arvan, et neid võib olla väga erinevates sektorites. Isegi neis, mille kohta tervikuna saab väita, et lähiaastad on neile rasked, nagu ehitus või finantsvahendus," märkis Terk.

Äripäev http://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
26. November 2008, 14:00
Otsi:

Ava täpsem otsing