Kolmapäev 22. veebruar 2017

AS ÄRIPÄEV
Pärnu mnt 105, 19094 Tallinn
Telefon: (372) 667 0111
E-post: online@aripaev.ee

Tulnukas usutavam kui jumal

Siim Sepp 27. november 2008, 00:00

Uuringu tegi turundusfirma, mis on seotud "Salatoimikute" DVD väljaandmisega, ajalehes Daily Mail avaldatud artiklis polnud aga välja toodud uuringu läbiviimise detaile. Uuringute küsimuste esitusviis võib küsitluste tulemusi oluliselt mõjutada, samuti küsitluste läbiviimise kord, kirjutas LiveScience.

3000 küsitletust 58 protsenti uskus üleloomulikke olendeid või UFOsid, 54 protsenti aga uskus jumala olemasolusse. Üleloomulikesse nähtustesse uskusid pigem naised kui mehed, ka selgeltnägijaid külastasid pigem naised.

2006. aastal USA kolledžiõpilaste seas tehtud küsitlusest selgus, et 23 protsenti rebastest uskus paranormaalsetesse nähtustesse, lõpetajate hulgas oli see protsent juba 34.

Erinevaid ususüsteeme uurinud teadlaste sõnul on kalduvus uskuda inimesele sügavalt sisse juurdunud.

"Paranormaalsusesse uskumine tundub olevat olemas juba inimsoo algusest peale," ütles Baylori ülikooli sotsioloog Christopher Bader. "Muutub vaid see, millesse usutakse. Praegu usuvad näiteks väga vähesed haldjaid ja päkapikke, kuid selle asemel on tulnud usk lendavatesse taldrikutesse ja rohelistesse mehikestesse."

Religioon ja usk paranormaalsetesse nähtustesse ei ole üllataval kombel omavahel seotud. Mitmed uuringud tõestavad koguni vastupidist.

"Usk paranormaalsetesse nähtustesse on väga tugevalt negatiivselt seotud religioossete uskumustega," ütles teine Baylori ülikooli teadlane Rod Stark. Teadlaste arvates on selle põhjuseks religioonide tauniv suhtumine paranormaalsetesse nähtustesse.

ļæ½ripļæ½ev http://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
24. November 2011, 17:51
Otsi:

Ava täpsem otsing