Eesti Energia: deklareerimine on vabatahtlik

27. november 2008, 17:05

Eesti Energia küsib vaid umbes veerandilt
töötajaist infot nendega seotud isikute ja ettevõtete kohta
ning sellekohase deklaratsiooni täitmine on vabatahtlik.

"Seotud isikute deklaratsiooni täitmine on vabatahtlik. Deklaratsioonis ei küsita delikaatseid isikuandmeid," teatas Eesti Energia riskijuhtimise- ja siseaudititeenistuse juht Heikko Mäe.

Töölepingutest tulenevalt lasub kõigil Eesti Energia kontserni töötajatel ettevõttes töötamise ajal konkurentsikeeld ning äri- ja tootmissaladust sisaldava info avaldamise keeld, ütles Mäe. See on sarnane praktika paljude teiste ettevõtete ja avaliku sektori asutustega, kus huvide konflikti ennetamiseks on ootuspärane käitumine juba töösuhet reguleerivas lepingus kokku lepitud, lisas ta.

"Kutsusime oma töötajaid üles mõtlema, kes on need lähikondsed ja millised on need juriidilised isikud, kellega kokku puutudes võib tekkida oht minna vastuollu Eesti Energia töölepinguliste kohustustega või meie kontserni eetikakoodeksiga," selgitas Mäe. "Seda näiteks juhul, kui neile isikutele avaldatakse ettevõtte äri- või tootmisalast infot või tehakse nendega tehinguid Eesti Energia nimel," lisas ta. Mäe sõnul on Eesti Eenrgia jaoks väga oluline toetada oma töötajaid tööle asumisel sõlmitud kokkulepetest kinnipidamisel.

"Deklaratsiooni saatsime täitmiseks töötajatele, kellel on tööst tulenevalt suurem võimalus kokku puutuda ettevõtte äriinfo, otsustusprotsesside, elektrooniliste andmebaaside ja rahaliste funktsioonidega, kokku umbes veerandile Eesti Energia töötajatest. Kindlasti ei kuulu nende hulka koristajad, kellele tänane Eesti Ekspress viitab," ütles Mäe.

Seda enam tunnustame ja täname neid, kes on seotud isikute teema enda jaoks läbi mõelnud ning selle kinnituseks deklaratsiooni tänaseks täitnud, lisas ta.

Äripäev http://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
27. November 2008, 17:05
Otsi:

Ava täpsem otsing