Helenius: Estonian Air jätkaku iseseisvana

Mariliis Pinn 27. november 2008, 12:12

Estonian Airi tuleks SASile müümise
asemel kaasata täiendavad investorid, usub ärimees Joakim Helenius.

"Kui valitsus tahab, et Tallinnast oleks rohkem otseühendusi Euroopa linnadega, on parem iseseisev Estonian Air," leidis Helenius. Ta hoiatas, et kui Eestisse lendamiseks peab ümber istuma, on suur oht muutuda perifeeriaks.

Estonian Airist ei saa Heleniuse sõnul mõelda kui suvaliselt firmast. "See on Eesti õhuühendus muu maailmaga. SAS tahab ainult, et Estonian Air veaks kliente nende keskustesse nagu Stockholm ja Kopenhaagen. Nad ei ütle seda küll välja, kuid alati on nii, et suur lennufirma ostab väiksema, et oma kasumlikkust tõsta," selgitas ta SASi ostuhuvi võimalikke tagamaid.

Helenius leidis, et SASile müümise asemel peaks mujalt kapitali juurde leidma ja kaasama täiendavaid investoreid. "Küsimus on, milline oleks pikkajaline kasumlik strateegia Estonian Airile. Kõik lennufirmad on aegajalt lühiajaliselt kahjumis, eriti praeguses majandussituatsioonis. Väikesed lennufirmad on leidnud huvitavaid turunišše, kus nad kasumlikult tegutsevad. Küsimus on, milline nišš sobiks Estonian Airile," arutles Helenius.

Helenius tõi välja, et Eestile on otseühendused vajalikud, sest need meelitavad siia ärimehi ja investoreid, aga ka turiste. "Kui paljud viitsiksid siia lennata, kui peab vahemaandumisi tegema," tõstatas ta küsimuse.

Äripäev http://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
27. November 2008, 17:12
Otsi:

Ava täpsem otsing