Merkel kritiseerib kriisi arstimist „odava rahaga“

27. november 2008, 16:17

Saksamaa kantsler Angela Merkel kritiseeris
USA ja teiste riikide valitsusi, mis on teinud „odavast rahast“ põhihoova tänase
majanduskriisi arstimisel.

„USA liiga odav raha oli tänase kriisi üks põhjustajaid,“ ütles Merkel kolmapäeval Saksmaa parlamendis. „Ma olen väga mures, kas me ei võimenda USAs ja teistes riikides rakendatud abinõudega uuesti seda trendi, et leida end viie aasta pärast täpselt samas kriisis,“ tsiteeris Merkelit Financial Times.

Merkelit on ärgitatud suurendama Saksmaa majanduse stimuleerimiseks kokku pandud riiklikku abipaketti, mis eraldab kahe aasta peale 12 miljardit eurot. Merkel pareeris, et see on „kaalutud ja proportsionaalne vastus, mis vastab olukorra vajadusele“.

Merkeli esinemine tuli pärast Euroopa Komisjoni ettepaneku avalikustamist ELi majanduse stimuleerimiseks, millega tahetakse liikmesriikide majandusse süstida 200 miljardit eurot. Lõviosa sellest peab tulema liikmesriikidest ning juba on tekkinud suured kahtlused, kuivõrd pakett toetust leiab.

„Angela Merkel ja teised konservatiivsed valitsusjuhid nagu (Itaalia peaminister Silvio) Berlusconi võivad seda kava oluliselt lahjendada, keeldudes soovitatud investeeringutest,“ ütles endine Taani peaminister ja sotsialistide fraktsiooni juht Euroopa Parlamendis Poul Nyrup Rasmussen.

Riigijuhid arutavad Euroopa Komisjoni ettepanekut detsembris toimuval ülemkogul.

Raadio ettevõtlikule inimesele

Äripäeva raadio 92.4

Hetkel eetris

Kava

    Vaata kogu kava
    Äripäev http://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
    27. November 2008, 16:17
    Otsi:

    Ava täpsem otsing