Laupäev 21. jaanuar 2017

AS ÄRIPÄEV
Pärnu mnt 105, 19094 Tallinn
Telefon: (372) 667 0111
E-post: online@aripaev.ee

Kruuda: pangad, pidage ettevõtjaga nõu!

28. november 2008, 10:49

Veel aasta tagasi jagasid pangad
ettevõtetele heal meelel laenu ja nõuandeid investeeringuteks. Nüüd peaks
suurärimees Oliver Kruuda sõnul laenuandja olema huvitatud laenu pikendamise
läbirääkimistest.

"Ekspress Grupp ostis ka oma Delfi ja siis andsid talle ju kõik nõu, et osta. Et läheb. Ega siis ainuisikulist otsust ei tehtud. Öeldi ikka, et meie finantseerime. Osta," tõi Kruuda näiteks.

Ent nüüd, kui surutis on maailmamajanduses üldine, oleks Hans H. Luik tema sõnul nagu üksinda süüdi, et portaali ostis. "Aga siis andsid ju kõik nõu. Andsid laenu, said oma teenustasu," tuletas Kruuda meelde veidi enam kui aasta eest toimunud Delfi müügitehingu tagamaid.

Kruuda hinnangul on tänases majandussurutises pankadel mõttekas ettevõtjaga olukorda arutada. "Kui täna on majandussurutis selline, et ei ole võimalik laenu teenindada, siis oleks vaja maha istuda ja rahulikult laen ära pikendada," lootis ta pankade vastutulelikkusele.

Samas kinnitas Kalevi suuromanik Kruuda, et tema juhitaval börsiettevõttel on pangalaenude osakaal endiselt väike. "Meil on võlakirjaprogramm, mille me augustis suure õnnega saime tegelikult kahe aasta peale pikendatud. Meil läks väga hästi ja me loodame, et kahe aastaga mingisugune stabilisatsioon tekib," ütles ta.

"Me oleme eesti ettevõte, mis on ennast välja töötanud kolmetoalisest korterist ja selleks kasvuks pangalaenu võtnud. Meil on endiselt kasvav ettevõte ja kui praegu pangalaenu ei anta, siis on loomulikult raske," nentis Kruuda. Järgmise aasta üheks suuremaks küsimuseks Kalevi puhul pidas ta meediainvesteeringute rahastamist.

�rip�ev http://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
28. November 2008, 12:18
Otsi:

Ava täpsem otsing