Läti küsib IMFilt hiigelsummat - 5 mld eurot

01. detsember 2008, 13:44

Läti vajab IMFilt ja Euroopa Liidult 5
miljardit eurot laenu, Läti valitsus lükkas selle info pärastlõunal ümber,
vahendas biznews.lv.

Varem on Läti rahandusminister Atis Slakteris rääkinud 3 miljardist eurost. 5 miljardist rääkis Slakteris täna uudisteagentuurile Reuters.

Rahandusministeeriumi eksperdid usuvad, et 5 miljardit eurot päästab maa kriisist.

"See tundub mulle realistliku hinnanguna. Umbes kolm miljardit eurot on vaja, et majandust toetada, ja ligikaudu 2 miljardit aitaks katta riigieelarve defitsiiti ning teisi valitsuse väljaminekuid," ütles Slakteris täna hommikul.

Slakterise sõnul peab Läti valitsus kulusid kokku tõmbama, sest muidu võib riigieelarve defitsiit kasvada 10%ni SKPst või suuremaks kui 1,5 miljardit latti. Valitsus loodab defitsiidi hoida 3% tasemel.

Läti valitsus teatas, et jutud küsitavast 5 miljardist laenueurost ei vasta tõele, vahendas Läti meedia täna pärastlõunal. Läti Delfi andmetel kummutas Slakteris 5 miljardi eurose laenusumma ja selgitas, et sündikaatlaenude refinantseerimiseks ja riigieelarve defitsiidi katmiseks läheb neil vaja vaid 2 miljardit eurot.

Kolme täiendavat miljardit oleks vaja majanduse arendamiseks, kuid see ei tähenda veel, et riik võtaks selles summas laenu.

Raadio ettevõtlikule inimesele

Äripäeva raadio 92.4

Hetkel eetris

Kava

Vaata kogu kava
Äripäev http://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
03. December 2008, 15:34
Otsi:

Ava täpsem otsing