Merkel: ÜRO juures olgu ka majandusnõukogu

02. detsember 2008, 17:57

Saksamaa kantsler Angela Merkel käis eile
välja ÜRO julgeolekunõukoguga sarnase majandusnõukogu loomise idee, et uus
nõukogu aitaks lahendada maailmamajanduse probleeme.

Merkeli sõnul on nõukogu tarvilik reeglite kehtestamiseks ja selleks, et riigid suudaksid tõhusamalt tõrjuda praeguse finantskriisi sarnaseid tõsiseid globaalseid hädaolukordi, kirjutas Helsingin Sanomat.

"Maailmamajandus vajab korda. Seda mõtet toetasid paljud juba finants-tippkohtumisel Washingtonis,” kõneles kantsler kristlik-demokraatliku erakonna CDU kongressil Stuttgartis.

Majandusnõukogu võiks olla viie alalise liikmega julgeolekunõukogust märksa suurem. Merkeli sõnul ei piisa maailmamajanduse küsimuste lahendamiseks enam rikaste tööstusmaade G8-st: “G20 oleks samm edasi, kuid seegi ei oleks veel pilt kogu maailmast.”

Merkel lubas parteidelegaatidele, et edendab majandusnõukogu ideed oma tulevastel kohtumistel teiste riikide juhtidega: “Kavatsen ajada seda asja, kui saan esimest korda kokku uue USA presidendi Barack Obamaga.”

Euroopas on arvustatud Saksamaa tegevust finantskriisi tõrjumisel. Prantsusmaa presidendile Nicolas Sarkozyle on omistatud ütlust, et samal ajal kui “Prantsusmaa tegutseb, Saksamaa mõtleb.” Saksamaa valitsus on suhtunud ettevaatlikult ühisesse Euroopa majanduse elustamise programmi, kuna kardab selle ülalpidamiskulusid.

CDU Parteikongress valib täna kaheks aastaks uue juhtkonna, samuti alustab valmistumist järgmisel sügisel toimuvateks Bundestagi (Saksamaa parlamendi - toim) valimisteks.

Äripäev http://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
02. December 2008, 17:57
Otsi:

Ava täpsem otsing