Tallinki laeval põles mootoriruum

02. detsember 2008, 08:17

Seni teadmata põhjustel puhkes
Turu-Stockholmi liini reisilaeva Seawind mootoriruumis tulekahju, ükski reisija
ega meeskonnaliige kannatada ei saanud.

Praeguseks on tulekahju kustutatud, teatas AS Tallink Grupp. Kell 2.25 Soome aja järgi käivitus Nyhamn? majaka lähistel kaubalaeva mootoriruumi tulekahjualarm. Kohe teavitas meeskond lähedal asuvat Turu päästekeskust ning asus kustutustöödele.

Kella neljaks öösel oli tulekahju täielikult kustutatud. Laevale on jõudnud ka Mariehamni päästebrigaadid, kes viivad läbi täiendava järelkontrolli. Laeva evakueerimiseks vajadust ei tekkinud. Reisijad toimetatakse Mariehamni helikopteritega.

Alus pukseeritakse Turu sadamasse teisipäeva pärastlõunal, laeva järgmised väljumised on tühistatud. Turu sadamas laaditakse maha kaup ning seejärel suundub alus laevatehasesse remonti.

Laeval viibib hetkel 11 reisijat ja 28 meeskonnaliiget. Ettevõte organiseerb reisijate ning kauba transpordi Stockholmi või reisijate poolt soovitud sihtkohta. Alus väljus Turust esmaspäeva õhtul kell 21.15.

Koostöös ametkondadega viiakse läbi põhjalik uurimine, et välja selgitada tulekahju tekkepõhjused. M/S Seawind on ehitatud 1972. aastal ning võtab korraga peale kuni 119 reisijat ja 1000 liinimeetrit sõidukeid ning kaubaveoühikuid.

Äripäev http://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
02. December 2008, 13:24
Otsi:

Ava täpsem otsing