Ekspertiis vabastas Kerni allkirja võltsimise süüdistusest

04. detsember 2008, 17:15

Politsei lõpetas kriminaalasja, milles
Steen Frank Rasmussen Starmani tegevjuhti Peeter Kerni allkirja võltsimises
süüdistas. Rasmussen võidakse valetamise eest vastutusele
võtta.

Põhja Ringkonnaprokuratuuri poolt kinnitatud kriminaalmenetluse lõpetamise määruses seisab, et Eesti Kohtuekspertiisi Instituudis koostatud käekirja ekspertiisiakt oli „kategooriliselt jaatav“, mis välistab võimaluse, et Steen Frank Rasmusseni allkirja ja kuupäeva on kirjutanud keegi teine peale Steen Frank Rasmusseni enda. Sellest tulenevalt lõpetas politsei kriminaalmenetluse, teatas Kern suhtekorraldaja vahendusel.

Samas tegi politsei ettepaneku võtta Steen Frank Rasmussen vastutusele valekaebuse esitamise ja valeütluste andmise eest eeluurimise ajal. Sama menetluse käigus otsustatakse ka, kas Rasmussen peab hüvitama eeluurimise ajal tekkinud kulutused.

Peeter Kerni sõnul on tegemist kahetsusväärse näitega, kuidas meedia ärimehe kiusliku naabri süüdistuste tõttu poriga üle valab ja inimene ise ligi aastaks kriminaaluurimise alla satub. „Kõige rohkem on mul kahju, et politsei pidi 9 kuud tegelema mingite olmeprobleemide ümberlükkamisega, samas kui seda aega saanuks kasutada millekski märksa olulisemaks,“ kommenteeris Kern.

Steen Frank Rasmussen allkirjastas 2005. aasta novembris nõusoleku oma naabri Peeter Kerni maja ehituse asendiplaani muutmiseks. Hiljem leidis Rasmussen koos oma venelannast abikaasaga, et muudatus rikub nende enda majast avanevat vaadet ja soovis nõusolekust taganeda, väites, et tema allkiri on võltsitud. Rasmusseni süüdistusi kajastas ETV saade Pealtnägija, kus perekond Rasmussenid kinnitasid telekaamera ees, et nemad pole antud asendiplaani muutmiseks nõusolekut andnud ega vastavale dokumendile alla kirjutanud.

Politsei alustas tänavu veebruaris kriminaalmenetlust karistusseadustiku paragrahvide järgi, mis puudutavad dokumendi võltsimist ja võltsitud dokumendi kasutamist.

ļæ½ripļæ½ev http://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
04. December 2008, 17:15
Otsi:

Ava täpsem otsing