Laupäev 3. detsember 2016

AS ÄRIPÄEV
Pärnu mnt 105, 19094 Tallinn
Telefon: (372) 667 0111
E-post: online@aripaev.ee

Taara Liit: pandipakend on probleemne monopol

05. detsember 2008, 18:42

Taara Liidu juhatuse liige Peeter Roosalo
ütles, et on Pandipakendi ja taara vastuvõtjate vaheliste probleemidega
kursis ning möönis, et tulevast aastast tahetakse käsitsi vastu
võetud taara eest makstavat hüvitist vähendada üle kahe korra.

“Väga raske on midagi teha. Kõik võimalused, mis olid, kaasaarvatud õiguskantsleri, oleme sellesse teemasse pühendanud. Keskkonnaministeeriumi seisukoht on, et kõik toimib korrektselt,” rääkis Taara Liidu juhatuse liiga Peeter Roosalo. Tema sõnul käitub Pandipakend nagu monopol ning näiteks käitlustasud on täiesti läbipaistmatud.

Veel rääkis Taara Liidu juht, et ka Kaupmeeste Liit on mingi määral Pandipakendiga olukorra parandamiseks läbirääkimistes olnud, kuna ka Kaupmeeste Liidu liikmed ei ole praeguse olukorraga rahul.

Roosalo sõnul on Pandipakendiga ühendust võetud, kuid siiamaani tulutult. Taara Liidule teeb muret ka ennetähtaegne lepingu lõpetamine liidu liikmetega käitlustasude teenuse osutamise osas. “Sisuliselt lõpetasid ühepoolselt meiega lepingu ja lubasid mitu korda uue lepingu saata, aga nad ei saa sellega hakkama,” rääkis Roosalo, kelle sõnul on aasta lõpuni jäänud vaid mõned nädalad, kuid ei ole teada, mida sisaldab uus leping.

Taara Liidu liikmetest rääkides ütleb Roosalo, et mõned on juba ka pankrotti läinud. Väga kurb seis on ja uuest aastast tahetakse käsitsi vastu võetud taara senine hüvitis 27 senti muuta 12 sendiks ehk vähendada üle kahe korra, ütles juhatuse liige.

Etteheiteid jagub ka taara loendussüsteemile. “Loendussüsteem on selline, et täna ma toon kauba ja kuu aja pärast mulle öeldakse, kui palju ma tõin,” selgitas Roosalo ning lisas, et see, mis mina kokku lugesin, ei loe absoluutselt, alati on õigus nende poolel.

Äripäev http://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
05. December 2008, 18:42
Otsi:

Ava täpsem otsing