Pühapäev 26. veebruar 2017

AS ÄRIPÄEV
Pärnu mnt 105, 19094 Tallinn
Telefon: (372) 667 0111
E-post: online@aripaev.ee

Kalevi varad endiselt arestis

Silvia Kruusmaa 11. detsember 2008, 00:00

Rahumaa sõnul nõustus Harju maakohus Alta käsitlusega Kalevi majandusseisust, kuid otsustas tagatist vähendada. "Seetõttu pöördume hagi tagamise osas lõpliku lahendi saamiseks ringkonnakohtusse. Enne ringkonnakohtu otsust jääb tagamine täies ulatuses jõusse," ütles ta.

Seega peaksid Kalevi varad endiselt arestitud olema, kuigi Kalev teatas üleeile õhtul börsile, et Harju maakohus tühistas täielikult Kalev Paide Tootmise ja 85 protsendi ulatuses Kalev Chocolate Factory aktsiate blokeerimise.

Kalevi õigusteenistuse juht Alan Viirma ei teadnud, et Alta on otsuse edasi kaevanud.

Rahumaa sõnul taotles Alta seoses nõudega hagi tagamist, kuna Kalevi viimase majandusaasta avalikustatud kasum sisaldab muu hulgas Alta Foodsilt saadud ettemaksu, kinnisvara ümberhindlust ja võõrandatud tütarettevõtja kasumit. Seega oli tema sõnul Kalev eelmisel aastal tegelikult kahjumis ja ainsate kasumlike tegevusvaldkondade võõrandamisel ei pruugi pärast finantskohustuste tasumist jääda ettemaksu tagastamiseks raha.

Kalev nõudis omakorda Viira sõnul Altalt 5 miljoni suurust kohtudeposiiti, sest aktsiate blokeerimine võib tähendada kahju tekkimist, sel juhul oleks arvel juba raha olemas, mida kiirelt kätte saada.

Viirma märkis, et Alta majandusseisu pole ta õige inimene kommenteerima, aga ettevõte pole suutnud täita ostuotsust. "Kui selgub, et nõue on põhjendamatu ja Altal siis enam mingit vara ei ole, siis oleme meie väga halvas seisus. Kahju on tekitatud, suur meediakära on ära käinud, aga kahjude hüvitamist enam kellegi käest küsida ei ole," märkis ta.

Jurist möönis, et varade arestimine on Kalevile peavalu tekitanud. Koostööpartnerid on muutunud närviliseks, kas Kalev ikka suudab jõulutellimusi täita. Kuidas see rahaliselt väljendub, ei osanud ta öelda.

ļæ½ripļæ½ev http://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
24. November 2011, 17:52
Otsi:

Ava täpsem otsing