Rahaseadused hakkavad tulema ühe päevaga

11. detsember 2008, 13:06

Riigikogu võib kiirendatud korras ühe
lugemisega otsustada stabiliseerimisreservi vahendite kasutamise, riigipoolsete
laenude ja garantiide andmise sihtotstarvet ning tingimusi finantskriisi
olukorras.

Valitsus kiitis täna heaks rahandusministeeriumi eelnõu, millega suurendatakse riigi tegutsemiskiirust finantsstabiilsuse tagamisel.

Tegemist on esimese osaga kahest eelnõust, mille ettevalmistamises leppis valitsus kokku oktoobri lõpus toimunud kabinetinõupidamisel, teatas rahandusministeerium. Planeeritavate muudatuste eesmärk on riigipoolse finantskriiside ennetamise ja juhtimise senisest operatiivsemaks ja tõhusamaks muutmine.

Eelnõu kohaselt täiendatakse riigikogu töö- ja kodukorra seadust selliselt, et riigikogul tekib võimalus langetada finantskriisi ärahoidmiseks või maandamiseks otsus kiirendatud korras ehk ühe lugemisega.

Teise olulisema muudatusena kaasajastatakse eelnõuga riigieelarve baasseadust. Muudatuste peamine eesmärk on täpsustada stabiliseerimisreservi vahendite kasutamise, riigipoolsete laenude ja garantiide andmise sihtotstarvet ning tingimusi finantskriisi olukorras.

„Erinevalt paljudest teistest riikidest ei ole Eesti finantssektoris ilmnenud suuremaid probleeme ning reaalne vajadus eraldi stabiliseerivate meetmete üle puudub. Samas ei tohi arvata, et Eestit maailma arengud üldse mõjutada ei saa,” ütles rahandusminister Ivari Padar.

Äripäev http://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
15. December 2008, 10:38
Otsi:

Ava täpsem otsing