Lugtmeijer: investorisõbralikkus tagab tööhõive

14. detsember 2008, 12:15

Riik peab säilitama investorisõbraliku
keskkonna igal ajal, on Vopak E.O.S. juhatuse liikme Arnout Lugtmeijer lühike
vastus Äripäeva küsimusele mida peaks Eesti praeguses kriisis ette võtma.

„Eriti oluline on see aga siis, kui võimalusi napib ja üleilmsed finantsvahendid on piiratud. Just see tagab majanduse jätkusuutliku arengu ja, mis kõige olulisem, tööhõive,“ ütles Lugtmeijer ning lisas, et investeeringute puudus viib töötuse kasvuni.

Vopak juhatuse liikme arvates võib Eesti tänagi võtmeküsimuste lahendamisel olulist rolli mängida. „Üheks selliseks on energeetikajulgeolek. Eesti peaks kaaluma pragmaatilisema ja ennetavama seisukoha võtmist, et pakkuda Euroopa Liidule ja Venemaale praktilist lahendust,“ selgitas Lugtmeijer. Selleks on täielikult integreeritud gaasivõrgustik, kus juhtmetarneid ja vedela naturaalgaasi tarneid sadamate kaudu Euroopa Liidu piires saaks kohale toimetada kõikidesse liidu riikidesse, lisas ta.

Aruka läbirääkimise korral looks positiivne lähenemine Nordstreami projektile tohutud võimalused, tõdes juhatuse liige, kelle arvates turgutaks see kogu majandust ja lubaks nõuda nii Eestile kui ka kogu piirkonnale välja paremad tingimused, et tagada energiavarustus ka tulevikus. „Suured infrastruktuuriprojektid nagu Euroopa Liidu gaasivõrgustiku laiendus loovad enda ümber suurel määral ka kaudseid töökohti,“ lisas ta.

Äripäev http://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
14. December 2008, 12:15
Otsi:

Ava täpsem otsing