Laupäev 25. veebruar 2017

AS ÄRIPÄEV
Pärnu mnt 105, 19094 Tallinn
Telefon: (372) 667 0111
E-post: online@aripaev.ee

Liisingu katkestamiseks tuleb auto jääkväärtusega välja osta

17. detsember 2008, 18:27

Poolte kokkuleppel saab SEB Liisingu
andmeil katkestada vaid autode kasutusrendi lepinguid. Kapitalirendi iseloomuga
lepingu lõpetamiseks tuleb tasuda liisingufirma kulutused ehk sõiduk
jääkväärtusega välja osta.

Ehkki juriidiliselt on liisinguvara liisinguandja oma, pääseb liisinguvõtja teda majanduslikult koormama hakanud maksekohustustest vaid siis, kui liisingufirmale majandusbuumi aegsest müügihinnast mõjutatud liisingu jääkväärtuse ja auto praeguse turuhinna vahe hüvitab.

SEB liisingu juht Indrek Julge kommenteeris liisingulepingute plaanitust varasemat lõpetamist: "Kasutusrendi iseloomuga liisingulepingu puhul oleme kliendiga kokku leppinud, et nõuetekohaselt täidetud lepingut saab ennetähtaegselt lõpetada poolte kokkuleppel. Millistel tingimustel kokkulepe saavutatakse, sõltub igast konkreetsest kliendist ja siin üldistusi teha ei saa."

Julge lisas: "Kapitalirendi iseloomuga lepingu ennetähtaegse lõpetamise peamisteks eeldusteks on võlgnevuse puudumine ja liisingueseme finantseerimiseks tehtud kulutuste tasumine."

Julge sõnul pole autokaupmehed täna reeglina valmis liisingautosid ennetähtaegselt tagasi ostma, välja arvatud juhtudel, kus vara jääk on turuhinnaga võrreldes väga soodne või kui automüüjal on ka lepingu kestel kohustus auto tagasi osta. "Turuhinnast soodsama vara jääkväärtuse korral aga leiavad kliendid sellele valdavas enamuses ise ostja," märkis ta.

SEB Liisingul pole statistikat, kui paljud kliendid soovivad oma lepinguid ennetähtaegselt lõpetada ja kui paljud neist enda liisingvarale ise ostja leiavad.

ļæ½ripļæ½ev http://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
17. December 2008, 18:27
Otsi:

Ava täpsem otsing