East Capital mures oma osaluse pärast Parexis

18. detsember 2008, 10:45

Parex Banka väikeomanikust
varahaldusfirmale East Capital teeb muret panga vähemusaktsionäride ebaõiglane
kohtlemine Läti valitsuse poolt.

East Capitali fondid omavad Parex Banka aktsiatest 4,2%, olles Läti suuruselt teise panga investorid 2003. aasta juunist.

Möödunud nädalavahetusel sai East Capital Läti valitsuselt range tähtajaga ettepaneku müüa Parexi aktsiad esmaspäevaks, 15. detsembriks. Põhjaliku kaalumise järel saatis East Capital pühapäeval, 14. detsembril vastvalitud Parex Banka juhile ja Läti rahandusministeeriumile omapoolse pakkumise.
"Vastupidiselt avalikkusele esitatud väidetele pole Läti valitsus täiendavalt astunud samme asumaks läbirääkimistesse vähemusaktsionäridega," teatas East Capital.

Otseste kontaktide puudumise tõttu Läti valitsuse, rahandusministeeriumi või panga endaga kasvab East Capitali teatel vähemusaktsionäride mure, kas vähemusaktsionäride osalustega käiakse õiglaselt ringi, seisab East Capitali teates. Läti valitsus peaks tegema kõik, mis tema võimuses, et kaitsta vähemusaktsionäride huve, kelle seas on Rootsist, Soomest ja Ameerika Ühendriikidest pärit suurimad ja kõige pühendunumad portfelliinvestorid Balti riikides, lisas East Capital.

"Ärgitame Läti valitsust võtma arvesse head tava, mis on pankade päästeoperatsioonide turul välja kujunenud puhul nii Lääne-Euroopas, Ameerika Ühendriikides ja teistes riikides nagu Kasahstan ja Venemaa. Enamik riike ülalmainitud piirkondades ei ole puutunud vähemusaktsionäride osalusi.
Ebaõiglane vähemusosaluste lahustamine Läti riigi poolt teeks parandamatut kahju Läti reputatsioonile ja investeerimiskliimale," ütles East Capitali partner Aivaras Abromavicius.

East Capital oli üks algsetest Parex Banka investoritest, kui pank vajas raha kasvu finantseerimiseks ja on osalenud mitmetes hilisemates kapitali kaasamistes. 2008. aasta novembris tervitas East Capital panga enamusosaluse omandamist Läti valitsuse poolt ja lootis seejärel panga finantssituatsiooni stabiliseerumisele.

East Capital on juhtiv Ida-Euroopa turgudele keskenduv sõltumatu varahaldur. Ettevõttel on esindused Tallinnas, Pariisis, Hong Kongis, Milaanos, Viinis, Moskvas, Oslos ja peakontor Stockholmis. East Capital juhib enam kui 3,2 miljardi euro väärtuses varasid.

ļæ½ripļæ½ev http://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
19. December 2008, 17:13
Otsi:

Ava täpsem otsing