Reede 9. detsember 2016

AS ÄRIPÄEV
Pärnu mnt 105, 19094 Tallinn
Telefon: (372) 667 0111
E-post: online@aripaev.ee

Liisingufirmat survestatakse võlgnike nimekirjaga

18. detsember 2008, 15:25

Üks vaidlusalune nõue viis Aires
Liisingu ilma kohtulahendita võlgnike nimekirja. Võlanõudja CKE Inkasso ütleb,
et arve mitte tasumiseks leiab põhjuse alati ning survestab firmat avalike
võlgnike nimekirjaga.

OÜ Aires Liising juhatuse liige Kalle Lukk ütles, et CKE Inkasso nõuab Aires Liisingult liisinguvõtja poolt kasutatud kommunaalkulude tasumist.

"Oleme korduvalt nõudnud kõikide nõude alust tõendavate alusdokumentide esitamist CKE Inkasso poolt, et selgeks saada millest võlgnevus koosneb (Aires Liising peab ju liisinguvõtjale samuti selgitama, et millest võlgnevuse summa koosneb – toim.)," selgitas Lukk.

"Kahjuks ei ole inkassofirma seda teinud ja me ei saa seda nõuet aktsepteerida ning ei ole ka alusetu nõude alusel võlgu," lisas ta.

Novembri lõpus esitas Aires Liising hagivaidluse kohtule CKE Inkasso vastu.

CKE Inkasso juhatuse liikme Priit Pööbo sõnul nemad veel ei tea, et hagiavaldus on kohtusse antud. "Kui nad on avalduse saatnud, siis kohus pole veel meid teavitanud," sõnas ta.

Pööbo põhjendas, et nad on Aires Liisingu juba avalikes võlgnike nimekirjas avaldanud, kuna üks lepingu pool on jätnud kohustused täitmata.

"Vaidlusi võib alati ise fabritseerida, alati võib öelda, et pole dokumenti või arve pole põhjendatud või et pooled said valesti aru ja teenusega ka päris rahul pole. Meie jaoks on nõue olemas ja meie jaoks on ka arved olemas," selgitas ta.

Pööbo tunnistas, et võlgnike avaldamine avalikes nimekirjades on ühest küljest survestamine. Tema sõnul praktiseerivad seda taktikat ka teised inkassofirmad. "Kaudselt on see surve, kuid ka hoiatamiseks. Enamus kodanikud ei uuri ettevõtte tausta," lisas ta.

Äripäev http://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
29. December 2008, 16:47
Otsi:

Ava täpsem otsing