Esmaspäev 24. oktoober 2016

AS ÄRIPÄEV
Pärnu mnt 105, 19094 Tallinn
Telefon: (372) 667 0111
E-post: online@aripaev.ee

Mitmekülgne ettevõtja Heldur Meerits

Urve Vilk 18. detsember 2008, 07:12

Üks Hansapanga asutajatest, praegu
mitmetesse juhatustesse ja nõukogudesse kuuluv Heldur Meerits eelistab ühe ala
valimise asemel tegutseda erinevates valdkondades.

Eri valdkondade nägemine annab teadmisi, mis võivad olla ootamatult kasulikud ka kusagil mujal, põhjendab Meerits tegevuse mitmekülgsust.

Kui oluliseks peate edu saavutamisel haridust?

Kindlasti on see oluline. Ajal kui olin ühel või teisel viisil seotud pankades laenude andmisega, nägin palju inimesi ja ettevõtmisi ning hakkasin mõtlema, mis on need tegurid, mille pärast üks inimene on edukas ja teine mitte.

Edukus ei ole haridusega üksüheses korrelatsioonis, aga seos hariduse ja edu vahel on üsnagi suur. Kui inimesel on olemas positiivsed alged, toob haridus need selgemalt välja.

Kui vaatan Eesti ettevõtjaid, tehakse tihti lihtsaid vigu, eksitakse asjade vastu, mida tudengid saavad teada juba teisel kursusel.

Mille üle tööalaselt enim uhkust tunnete, mis on suurim saavutus?

Tahaksin nimetada Audentest, kuigi selles mõttes pole seda saavutuseks õige nimetada, et Audentes pole veel valmis. On veel üht, teist ja kolmandat teha, aga see on kõige huvitavam asi praegu.

Hansapanga asutamist Te ei pea suurimaks saavutuseks?

Sellel oli võimas rahaline tagajärg ja see on asi, mida inimesed teavad. Ka meeskonnatöö mõttes oli see uhke. Aga nagu ma täna ja praegu asjadele vaatan, tundub, et Audentes on huvitavam. Hansapank on möödunud etapp, nüüd on see ajalugu.

Millised plaanid Teil Audentesega on?

Elada ja särada. Ülikooli poolt meil enam pole, see liitus Tehnikaülikooliga. Spordikoolil läheb hästi, nii et keskne tähelepanukoht on erakool. Arvan, et järgmisel suvel saame kõik ehitused valmis, koolimaja saab renoveeritud.

Mis Teid hariduses köidab?

Ütlesin, et haridus ja inimese edukus ei ole sajaprotsendilises korrelatsioonis, aga korrelatsioon on siiski üsna suur. On üllatav, kui palju Hansapanga seltskonnast on inimesi hariduse suunas liikunud. Rocca al Mare kool ja Tamjärv on peaaegu sünonüümid, mõned teisedki Hansapanga asutajaid on kooli toetamas. Ka Rain Lõhmus on Audentese omanike hulgas. Ja Urmas Sõõrumaa.

Need on inimesed, kes tunnetavad hariduse tähtsust. Kui tahta haridussüsteemi edendada, tuleb ikka ise käed külge panna.

Millest koosneb Teie tüüpiline tööpäev?

Koosneb kolmest komponendist: rääkimisest, lugemisest ja kirjutamisest. Komponendid on erinevatel päevadel erinevas vahekorras. Kõige tüütum tegevus on enamasti koosolekutel istumine. Mida suurem rahvakoosolek, seda väiksem on seal igaühe isiklik panus. Teisest küljest on koosolekud ja rääkimised täiesti vältimatud, elevandiluust tornis istumisega ei jõua kuhugi.

Kõige meeldivam tegevus on kirjutamine.

Loe lisa tänasest Äripäevast.

Äripäev http://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
18. December 2008, 07:12
Otsi:

Ava täpsem otsing