Ansip: krooni kursi muutmiseks pole majanduslikku mõtet

19. detsember 2008, 17:31

Peaminister Andrus Ansipi sõnul pole Eestil
mingit majanduslikku mõtet krooni kurssi muuta, ammugi seda devalveerida.

"Tavaliselt devalveerimise läbi toetatakse ekspordisektorit, aga meie ekspordisektor on selline, kus väga suur tähtsus on importkaupadel ja importteenustel," rääkis peaminister.

"Samas on ekspordis suur osatähtsus ka tööjõukuludel, ja kui töötajatel on oma laenud võetud eurodes, peavad nad suutma neid laene ka tulevikus teenindada," ütles Ansip. "Järelikult devalveerimine viiks kiire palgakasvu surve tekkimiseni, mis tähendab seda, et me saaksime väga suure inflatsiooni ja loomulikult pole see midagi, mis Eestit edasi aitaks," lisas ta.

Peaministri sõnul võime kõigile seletada, et Eesti kroon on tugev, püsib ja on seadusega seotud kursiga euro külge. "Selleks, et seda kurssi muuta, tuleks kolm korda läbida lugemisi riigikogus ja loomulikult on kursi muutmine tehniliselt täiesti võimatu," vahendasid ERR Uudised Ansipi sõnu Vikerraadio saates "Peaministritund".

Ansipi sõnul pole krooni devalveerimine võimalik ka poliitiliselt. "Kõik laenud on ju võetud eurodes ja ka riigikogu liikmed on laenud võtnud eurodes, ehk põhimõtteliselt ei saa ju keegi vastu võtta otsust, millega kannatajaks saab suur osa rahvast," selgitas ta.

Peaministri kinnitusel pole ülemaailmses finantskriisis ainus probleem usalduse puudumine pankade vahel, vaid üha kasvav probleem on usalduse puudumine väikeste rahvusvaluutade vastu. Devalveerimiseni see tema kinnitusel siiski ei vii.

Äripäev http://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
19. December 2008, 17:31
Otsi:

Ava täpsem otsing