Täna avalikustab IMF Läti abipaketi

19. detsember 2008, 12:38

Täna selgub IMFi ametlik otsus, mis kujul
ja kui suures ulatuses antakse Lätile abiraha, milles osalemist kinnitas Eesti
eile ka ametlikult.

Läti peaministri Ivars Godmanise pressiesindaja sõnul avalikustatakse IMFi tehing Lätiga täna kell 15 pressikonverentsil või ka hiljem, kirjutas eile Reuters. Varem öeldi, et see toimub täna kell 9 hommikul.

Godmanise pressiesindaja ei soovinud rääkida tehingu üksikasjadest. Peaminister kinnitas kolmapäeval televisioonile, et enamus abirahast tuleb ELi riikidelt.

"Praegusel hetkel on üsna tõenäoline, et me osaleme abipaketi andmises, kuid samas on liiga vara veel öelda, kui suures mahus, mis kujul ja millal see teostub," ütles Eesti peaministri majandusnõunik Aare Järvan.

Nädalaleht Eesti Ekspress kirjutas allikatele viitamata, et Eesti võib pakkuda oma riigireservidest Lätile abi 994 miljonit krooni.

Läti küsis IMFilt ja Euroopa Komisjonilt miljarditesse eurodesse ulatuvat abi pärast järsu majanduslanguse ilmsiks tulemist ja riigi suuruselt teise panga päästmist. Samuti on Rootsi rääkinud regiooni teiste riikidega liitumaks paketiga. IMF on andnud teada soovist teha koostööd Põhjala riikidega.

Läti pidi abipaketi saamiseks tõstma käibemaksu määra, lõikama kulusid eelarves, alandama ametnike palku ning vähendama ka ministrite ametikohti. Samuti on ette näha suurt miinust tuleva aasta eelarves. Valitsus on eesmärgiks seadnud võtta euro kasutusele 2012. aastal, vahendas Reuters.

Äripäev http://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
19. December 2008, 22:14
Otsi:

Ava täpsem otsing