Valga linnajuhid said igapäevatöö eest preemiat

19. detsember 2008, 10:30

Valga linnavolikogu
rahanduskomisjon soovib maksta lisatasu volikogu juhile Feliks Rõivassepale
6000 ja linnapea Ivar Undile 20 000 krooni, kirjutas Valgamaalane.

Preemiat said ka linnavolikogu liikmed, igaüks 2000 krooni.

Linnajuhtidele preemia maksmist põhjendati lehe andmeil nii: linnavalitsuse ja volikogu sujuva koostöö tulemusena said heakskiidu mitmed linna atraktiivsust tõstvad projektid – lasteaia Kaseke ehitamine passiivmajaks ja Valgamaa Puuetega Inimeste Koja hoone rekonstrueerimine ning Valga-Valka atraktiivsuse suurendamine.

Märkimisväärseks peetakse ka linnavalitsuse ja volikogu algatust haldusterritoriaalse korralduse muutmiseks. Valga linn, Hummuli vald, Tõlliste vald, Õru vald, Taheva vald ning Karula vald on komisjoni hinnangul tajunud piirkonna arengupotentsiaali ning alustanud intensiivselt ühinemisläbirääkimistega.

Preemiat väärivaks peetakse sedagi, et linnavalitsus on volikogule ette valmistanud ning linnavolikogu on esitatud eelnõusid menetlenud sellise põhjalikkusega, et neid pole vaidlustatud ning vastu võetud õigusaktide rakendamine on olnud sujuv.

Sisuliselt saavad linnajuhid preemiat töö eest, mida nad nagunii tegema peavadki.

Üleeile otsustas Hummuli vallavolikogu, et nemad Valga piirkonnaga ühineda ei taha. Hummuli volikogu esimehe Enn Mihhailovi sõnul oli seejuures peapõhjus liigne kiirustamine ühinemise ettevalmistamisel, samuti puudub tema väitel kindlus protsessi rahastamise suhtes.

Äripäev http://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
19. December 2008, 10:31
Otsi:

Ava täpsem otsing