Rein Kilk õigustas oma maadevahetuse eksperimenti

20. detsember 2008, 18:24

Vastates tänases Kuku raadio saates
Keskpäevatund H.H Luige ja Priit Hõbemäe küsimustele õigustas ärimees Rein Kilk
oma maadevahetuse katsetusi ning seda, et vaikis kaitsepolitseis ülekuulamisel
käigu sõprade-tuttavate eest maha.

Luik ja Hõbemägi meenutasid Kilgile, et ülikooliajal oli neil omavaheline kokkulepe, mille kohaselt pidi "kantoorasse" (tuleb venekeelsest sõnast "kontor", mille all mõeldi KGBd - toim) välja kutsutud tudeng seal räägitut ühiselamukaaslastega jagama. Ehkki Kilgil oli kokkulepe meeles, õigustas ta enda vaikimist, märkides, et kaitsepolitsei ja KGB pole üks ja sama.

Kilk ütles samas, et tema pole mingit maadevahetuse teemat üles võtnud, seda olla talle pakkunud keskkonnaminister Villu Reiljan. "Initsiatiiv maadevahetuseks tuli Villu Reiljanilt," rääkis Kilk. "Sellepärast ma küsisingi, kas füüri on vaja ka välja lasta," lisas ta. Kilgi sõnul pole tal kunagi maadevahetuseks sobivaid looduskaitsealuseid maatükke olnud, pole olnud ka volikirju tehinguteks selliste maadega.

Kilk ütles, et meedias avaldatud telefonikõne järel oli ta maaameti toonase juhu Kalev Kanguriga ka põgusalt kohtunud, kuid kokkusaamisel olla Kangur väitnud, et maadevahetus ei tasu end rahalises mõttes ära.

Luik ja Hõbemägi hurjutasid muuhulgas Kilki ka selle pärast, et ta ajakirjandusliku eksperimendi jutuga alles hiljem välja tuli. Sel moel on end püüdnud avalikkuse ees puhtaks pesta Margo Vaino, kelle arvutist leiti lastepornot ning kunagine Äripäeva ajakirjanik ja hilisem suhtekorraldaja Raul Kalev, kes enda sõnul vahendas prostitutsiooni ajakirjandusliku eksperimendi korras. Meediakanali peatoimetajat tuleb ajakirjanduslikust eksperimendist eelnevalt informeerida, muidu võib tekkida tõsiseid probleeme, lisasid Luik ja Hõbemägi.

Kilk ütles, et ta ongi informeerinud, keda vaja. Kilgi jutust võis aru saada, et ta tavatseb eksperimentidest eelnevalt informeerida kaitsepolitseid. Näiteks olevat ta kaitsepolitseisse viinud politseinike ja kohtunike hinnakirja, mille sai allmaailmast.

ļæ½ripļæ½ev http://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
29. December 2008, 16:51
Otsi:

Ava täpsem otsing