SEB kiirendab tarbimislaenude andmist

07. jaanuar 2009, 15:44

SEB annab tagatiseta tarbimislaenude
väljastamise õigused laenunõustajatelt üle telleritele, muutes sellega
laenuotsuse kättesaamise kiiremaks.

"Tellerite koolitamine väikelaenude osas tuleneb pangasiseste tööprotsesside ümberkorraldamisest," ütles SEB kommunikatsioonijuht Silver Vohu.

"Väikelaenudeks loeme kõiki tagatiseta tarbimislaene, mille väljastamiseks vajalik analüüs viiakse nüüd läbi tsentraalses üksuses. Ümberkorraldused on saanud ka juba positiivset tagasisidet, sest klientidele on laenuotsuse kättesaamine läinud kiiremaks," lisas ta.

SEB tagatiseta tarbimislaenude ülempiir on 150 000 krooni.

Vohu ütles, et mainitud ümberkorraldus ei too kaasa töötajate koondamist. "Koondamisi oli eelmisel aastal vaid kümmekond. 50 võrra vähenes töökohtade arv nö loomulikul teel - vabanenud ametikohti ei täidetud," rääkis ta.

Kommunikatsioonijuhi sõnul on nad töökohti vähendanud efektiivsuse suurendamise teel - vabanevatele töökohtadele ei ole võetud uusi inimesi, vaid on tööülesandeid ümber jagatud. "Töö efektiivsuse suurendamine jätkub ka sel aastal," lisas Vohu.

"See puudutab ka kontorivõrku - SEB-l on pankadest kõige suurem teenindusvõrk ning ümberkorraldusi tuleb teha pidevalt. Nii sulges SEB eelmisel aastal seitse ning avas ühe kontori," ütles Vohu.

Äripäev http://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
08. January 2009, 16:15
Otsi:

Ava täpsem otsing