Pühapäev 4. detsember 2016

AS ÄRIPÄEV
Pärnu mnt 105, 19094 Tallinn
Telefon: (372) 667 0111
E-post: online@aripaev.ee

Tavid: heausksena võisime kuritegelikku rahaskeemi sattuda

Kadri Jakobson 08. jaanuar 2009, 00:00

"Ei saa välistada, et meie kaudu on teinud tehinguid kurikael. Mis puudutab meie seostamist rahapesuga, on tegemist ilmselge eksitusega. Meie kohta pole esitatud mitte mingisugust süüdistust ega kahtlust," lausus Tavidi tegevjuht Kuno Rääk eile kokku kutsutud pressikonverentsil.

Tavidi omanik Alar Tamming selgitas, et rahapesu saaks toimuda siis, kui inimene on teeninud illegaalset raha, toob sularahas selle Tavidisse ja firma kannaks sularaha kliendi kontole ja peidaks selle jäljed. "Sellist asja pole kunagi Tavidis toimunud ega toimu," ütles Tamming.

"Me võitleme rahapesu vastu, ja nüüd, jäädes kogemata hammasrataste vahele sellega, nagu peseks me raha, tunnen, et see on ebaõiglane," lisas Rääk.

Küsimusele, kas Bulgaarias rahapesus kahtlustatuna vahistatud Dmitri Abramkini Eestis registreeritud firmad Instmark ja Sevenert ei äratanud Tavidis kahtlusi, kuna tegemist on nn korterisse registreeritud riiulifirmadega, millel pole majandustegevust ega töötajaid, vastas Rääk: "Need olid majandustegevuse registris registreeritud ja tähendab, et neil oli mingit laadi tegevus. Ettevõtetest konkreetselt ma rääkida ei saa, kuid pole harvad päevad, kui Tavidi käive päevas on üle 150 miljoni krooni. Kui olid mingi ettemaksud 30 miljonit ja 40 miljonit, siis on see täiesti normaalne."

Tavidis kulla müügi eest vastutav Meelis Atonen lisas, et see, kui firma on registreeritud korterisse, pole mingi näitaja. "Ka Tavid on registreeritud korterisse ja meie kasum oli 64 miljonit krooni aastas," ütles Atonen.

Ta lisas, et kui Bulgaaria ajaleht kirjutab, et sealne ettevõte on kandnud Tavidi kontole üle raha, siis nii see võibki olla. "Kuskil pole kirjas, et Tavid on osaline rahapesus. Tavid järgib seadusi ja teeb kõik endast oleneva, et meie kaudu ei saaks raha pesta."

Rääk kinnitas, et Tavid pole kandnud ühtegi Bulgaariast tulnud raha Venemaale.

Äripäev http://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
06. December 2011, 19:34
Otsi:

Ava täpsem otsing