Kohus andis Kalevile õiguse vaidluses Altaga

08. jaanuar 2009, 17:40

Tallinna ringkonnakohus jättis tänase
määrusega täielikult rahuldamata Alta Foodsi määruskaebuse, millega vaidlustati
Kalevi tütaräriühingute aktsiate blokeeringu tühistamine, teatas AS Kalev.

Tänase otsusega asus ringkonnakohus seisukohale, et 15 protsendi ASi Kalev Chocolate Factory aktsiate blokeerimine Alta Foodsi väidetava nõude tagamiseks on sobiv abinõu.

Alta Foodsi väidetava nõude tagamiseks piisab ASi Kalev Chocolate Factory 15 protsendi aktsiate blokeerimisest ja ülejäänus on Alta tagamisnõue ebaproportsionaalne ja välditav, kommenteeris Kalevi esindaja vandeadvokaat Leon Glikman.

Glikmani sõnul tuli kohus ASile Alta Foods eelnevalt niigi vastu ja lähtus tagamise abinõu valikul Alta Foodsi nõude summast, mis ei pruugi kohtus või arbitraažis kinnitust leida. „Ringkonnakohus kohustas Alta Foodsi deponeerima viis miljonit krooni ASi Kalev kasuks võimaliku kahju katteks 20 päeva jooksul määruse jõustumisest ja raha maksmatajätmisel tühistatakse määrus ka 15 protsendi aktsiate blokeerimise osas,“ sõnas Glikman.

Tallinna ringkonnakohtu määruse võib 15 päeva jooksul riigikohtusse kaevata. „Kohtumäärus on seaduslik ja põhjendatud ning ma ei näe määruskaebuse esitamiseks tõsiseltvõetavaid aluseid. Kuigi kohtuasjades ei ole võimalik sajaprotsendist prognoosi anda, võin senise kohtupraktika ja statistika pinnalt väita, et määruskaebuse menetlemine või kohtumääruse muutmine on riigikohtus pigem ebatõenäoline,“ kommenteeris Glikman.

Alta Foods vaidlustas ringkonnakohtus Harju maakohtu määruse, millega kohus tühistas ASi Kalev tütaräriühingu ASi Kalev Paide Tootmine, kellele omakorda kuuluvad ASi Tere, OÜ Põlva Piim Tootmine ja ASi Valmetek Invest aktsiad, aktsiate käsutamise keelu ja blokeeringu täies ulatuses.

Harju maakohus tühistas detsembris ka ASi Kalev Chocolate Factory aktsiate käsutamise keelu ja blokeeringu 85 protsendi ulatuses. Ühtlasi käskis kohus Alta Foodsil kanda 19. detsembriks kohtudeposiiti Kalevi võimalike kahjude katteks viis miljonit krooni.

Läinud aasta novembris blokeeris Alta Harju maakohtu määrusega Kalevile kuuluvate tütaräriühingute aktsiad. Tookord teatas Kalev kohtumääruse vaidlustamise kavast ning et arvestades Alta Foodsi väidetava nõude suurust, on tagatiseks võetud ebaproportsionaalselt palju vara.

Äripäev http://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
08. January 2009, 18:48
Otsi:

Ava täpsem otsing