Opmann: Eesti Pangas jagub tööd kõikidele töötajatele

14. jaanuar 2009, 14:29

Eesti Pangas jagub tööd kõigile 240-le
inimesele, on Eesti Panga nõukogu liige Mart Opmann veendunud.

"Minule tundub küll, et kõikidele jagub tööd. Tegemist on suhteliselt optimaalse summaga," ütles Opmann. Halvustavad kommentaarid Eesti Panga suhtes on sobimatud, lisas ta.

Opmanni sõnul on Eesti Panga nõukogu mitu korda keskpanga juhtkonnaga töötajate arvu üle arutanud ja vaadanud erinevaid funktsioone, mis täna Eesti Pangal on nii Eesti-siseselt kui väljaspool.

Euroopa Liidu keskpankade numbreid vaadates ei oska Opmann enda sõnul kuskilt Eesti Panga töötajate arvu kärpida. Kui pank tegutseks vaid Eesti kohalike asjadega, võiks ehk mõned funktsioonid erinevatele asutustele üle anda, leidis ta. "Teisest küljest elu näitab, et valitsusepoolsed prognoosid on poliitilise alatooniga, kuid keskpanga omad seda ei ole. Viimased prognoosid on seda selgesti näidanud," märkis Opmann.

"Need, kes ei ole ise selle asja sees, peaksid hoiduma sellistest kommentaaridest, eriti nii räigel viisil," vastas Eesti Panga nõukogu liige küsimusele, kuidas suhtuda arvamusliidrite kriitilistesse märkustesse, et Eesti Pank on mõttetu asutus, kus töötab liiga suur arv töötajaid.

Äripäev http://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
14. January 2009, 19:16
Otsi:

Ava täpsem otsing