Reede 9. detsember 2016

AS ÄRIPÄEV
Pärnu mnt 105, 19094 Tallinn
Telefon: (372) 667 0111
E-post: online@aripaev.ee

Majanduslangus teeb paksuks

15. jaanuar 2009, 18:51

Uuringud näitavad, et sissetulek ja
rasvumine on omavahel seotud. Aafrikas näeb seos tavaliselt välja selline, et
kui raha ei ole, siis on ka kõht tühi ning rasvumisest pole mõtet rääkida.
Ameerikas on aga asjad hoopis vastupidi.

Teadlased leidsid Seattle’i linna näitel, et rasvumise määr sõltub tugevalt postiindeksist. „Mida vaesema piirkonnaga on tegu, seda enam vormist väljas on sealsed elanikud,“ ütles Adam Drewnowski Washingtoni ülikoolist.

Selle põhjuseks peetakse rämpstoitu, mis on tervislikust toidust odavam ning vaesemas piirkonnas seetõttu ka palju kättesaadavam. Teadlased kardavad, et majanduslangus võib rasvumisepideemiale veelgi enam hoogu anda, sest nii raske on ju loobuda 99 USA senti (alla 12 krooni) maksvast burgerist.

„Rasvumine on majanduslanguse mürgine tulemus,“ viitas Drewnowski küllastunud rasvhapetele ja lihtsuhkrutele, mida rämpstoidus külluses leidub. Heaks indikaatoriks, et inimesed tõepoolest enam rämpstoitu söövad, on ettevõtete majandustulemused. McDonalds’il läheb üsna hästi, tervisliku toidu pakkumisele keskendunud Whole Foods maadleb aga tõsiste raskustega, kirjutas Reuters.

Rasvumine ei ole kindlasti ainult esteetiline probleem. Sellega kaasnevad südame-veresoonkonna haigused, diabeet, seksuaalprobleemid, liigesevaevused ja paljud muud hädad. Kogu ühiskonnale läheb see suurenenud ravikulude näol tohutult kalliks maksma.

Hiljuti läbiviidud uuring väidab, et kaalu langetamiseks ei piisa üksnes liigutamisest (vaata Novaatori artiklit siin). Õige toitumine mängib isegi olulisemat rolli, mistõttu tuleks just sellest alustada.

Äripäev http://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
16. March 2009, 10:10
Otsi:

Ava täpsem otsing