VIDEO: eluvesi piimapaagist

15. jaanuar 2009, 18:20

Hommikul võlgnevuse tõttu veeta jäänud
kommivabrik Kalev jätkas magusatootmist kell 15.15. Vaid paarkümmend minutit
varem jõudis tehase juurde Tere piimakogumisauto, mille kahest tsisternist
hakati maiusetootmiseks hädavajalikku vett pumpama.


Samas on see köömes võrreldes veekogusega, mida tehas iga päev vajab. Et tõrgeteta töötada, kulub hoones iga päev 200 tonni vett.
AS Kalev Chocolate Factory juhatuse esimees Kati Kusmin nentis täna ennelõunal, et veeta jäid nad juba kella kaheksa paiku.

„Töötavad ainult pakkimisliinid ja ladu. Meil on hetkel laos 380 tonni kaupa. Täna saadame välja umbes 15 tonni tooteid üle Eesti. Tootmisliinid seisavad, hoones ei ole praegu vett, kuid taastame tootmise pärastlõunal, mil tsisternauto meile algatuseks 25 tonni vett toob,“ räägib Kusmin ajakirjanikele.

Tema väitel tasub kommivabrik vee eest AS Kalevi kaudu.
„Oleme vee eest Kalevile raha üle kandnud. Tegime AS Elvesole ka ettepaneku, et arveldaksime nendega otse, kuid nad keeldusid. Miks meid ei usaldata? Seda peab nende käest küsima,“ ütleb Kusmin. Ta lisab, et veefirma ei ole täna tehasega ühendust võtnud.

Kommivabriku hoones jäid kuivaks käimlad ja kraanid, uksed sulges ka samas asuv töölissöökla. Kusmini sõnul hankisid nad kiirkorras töötajatele teisaldatavad WC-d.

AS Elveso saatis vee kinnikeeramise järel pressiteate: „Kuna kommivabrik oli täna hommikuks tasunud vaid 450 000 krooni võlgu olevast 828 066 kroonist, lõpetati vastavalt mitmekordsetele eelhoiatustele veeandmine võlgnikule.“

AS Kalevi õigusnõunik Allan Viirmad üllatas aga veemüüja „jõhker möödavaatamine hea usu põhimõttest ja kehtivast seadusest.“
„Veekraani kinnikeeramist meie lepingupartneri poolt näen kui täiesti pahatahtlikku käitumist. Esiteks väitis AS Elveso eile, et juhul, kui AS Kalev ilmutab mingitki initsiatiivi vaidlusküsimuse lahendamiseks, on AS Elveso valmis läbirääkimisteks ja hoiduma veekraani sulgemisest. AS Kalev näitas üles initsiatiivi ja head tahet ning tasus eile enam kui poole ASi Elveso poolt nimetatud võlgnevusest,“ oli Viirma nördinud.

Õigusnõuniku sõnul pöördub AS Kalev lähiajal ka konkurentsiametisse. Jurist ei välistanud ka kohtusse pöördumist ja veefirmale kahjunõude esitamist.
Kella 14.30 paiku jõuab tehase hoovile esimene Tere järelhaagisega piimakogumisauto. Pisut askeldamist ja kella 14.50 hakkab hoonesse tsisternidest taas destilleeritud vett vulisema. AS Tere piimatööstuse puurkaevust pumbatuga käivitusid kommivabriku liinid uuesti kell 15.15, viis tundi pärast veekatkestuse algust.

Milleks vett esmalt vaja?
„Laseme selle kõigepealt siirupi peale!?“ küsib üks tehasetöötaja teiselt.
„Jah, kui see praeguseks juba hangunud ei ole,“ vastab kolleeg.

Kui suurt majanduslikku kahju veetaolek tehasele põhjustas?
„Seda on hetkel ennatlik öelda. Nende kalkulatsioonidega läheb pisut aega,“ ei osanud juhataja Kati Kusmin konkreetset miinusenumbrit nimetada.

Äripäev http://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
16. January 2009, 13:49
Otsi:

Ava täpsem otsing