Ansip ägestus sotsiaalministri tagasiastumise teemat kommenteerides

22. jaanuar 2009, 13:57

Tänasel valitsuse pressikonverentsil
ägestus peaminister Andrus Ansip, kui tõstatati sotsiaalministri Maret Maripuu
tagasiastumise teema. Samuti süüdistas Ansip ajakirjanikke olukorra
moonutamises.

Peaministri sõnul arutati Maripuu tagasiastumine erakonnakaaslastega läbi.

Ansip rääkis pikalt sellest, kui palju reforme on Maripuu algatanud, aga mida ajakirjandus ei ole näinud või kui on näinud, siis ainult negatiivses valguses.
Näiteks rääkis Ansip sellest, kui paindumatuks peavad IMF, Euroopa Keskpank jt rahvusvahelised organisatsioonid Eesti tööturgu, mille parandamiseks võeti ette töölepingu seaduse muutmine, mis on ka praeguseks vastu võetud. „Maripuu sai sellega hakkama,“ rõhutas Ansip.

Teine teema, mille Ansip välja tõi, kus on väga palju probleeme, on puuetega inimesed. „See, mida hakati sotsiaalministeeriumis tegema, seda oleks pidanud juba ammu tegema,“ ütles Ansip. Mis vea sotsiaalministeerium Ansipi sõnade kohaselt tegi, oli see, et ei suudetud teha sellist reformi, mis ei oleks osadele inimestele haiget teinud. „Aga see reform on äärmiselt vajalik,“ rääkis Ansip.

Lõpetuseks ütles peaminister, et ajakirjandus on probleeme võimendanud ja ei ole tegelikku olukorda mõistnud, mida ta on ka varem ajakirjanikele ette heitnud. Ansipi sõnum oli, et pole siis ime, et sotsiaalminister selle kõige peale tagasi astub.

Küsimuse peale, kes võiks olla järgmine sotsiaalminister, ütles Ansip, et Eestile on kombeks üks sotsiaalminister korraga.

Äripäev http://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
22. January 2009, 15:37
Otsi:

Ava täpsem otsing