LHV: ei ole kaugel ajad, mil Euribor on alla 2%

22. jaanuar 2009, 10:04

LHV Balti analüüsiosakonna juht Erki Kert
ütles, et LHV prognoosib 6kuulise Euribori jätkuvat langust ja arvatavasti jõuab
näitaja peagi alla 2 protsendi.

„Prognoosime selleks aastaks Euribori jätkuvat langust ning arvatavasti ei ole kaugel ajad, mil 6kuuline Euribor on alla 2 protsendi maagilist piiri vajunud,“ ütles Kert.

Küsimuse peale, kas oleks mõttekas Euribori langust ära kasutada ja laenuintress fikseerida, ütles Kert, et vaatamata jätkuvale langusele ei ole võimalik anda ühest vastust laenuintresside fikseerimise mõttekuse kohta.

„Kui inimesel on olemas varem võetud eluasemelaen, mille riskimarginaal on buumiaegselt soodne, võib tänasel päeval intressi fikseerides laen kokkuvõttes ebameeldivalt kallimaks osutuda,“ märkis Kert.

Nagu ka suurpankade esindajad ise on tunnistanud, olid buumiaegsed riskimarginaalid kohati ebaloomulikult madalad ning praeguses keskkonnas on raha hind märgatavalt tõusnud, rääkis Kert.

„Samal ajal loob intresside fikseerimine paljude jaoks vajaliku kindlustunde oma tulevaste tulude-kulude planeerimises,“ lisas ta.

Seega peaks Kerdi hinnangul enne laenuintresside fikseerimist igaüks endalt küsima, kui oluline on tema jaoks kulude stabiilsus ning kui palju ta selle stabiilsuse eest on nõus maksma.

Äripäev http://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
23. January 2009, 11:14
Otsi:

Ava täpsem otsing