Riik kingib ettevõtjaile innovatsiooniosakud

27. jaanuar 2009, 10:03

Kuni 250 töötajaga Eesti ettevõtted
saavad hakata taotlema teadus- ja arendustegevuseks 50 000kroonise väärtusega
innovatsiooniosakuid.

Innovatsiooniosak on põhimõtteliselt kinkekaart, mida ettevõte saab taotleda alates veebruari keskpaigast Ettevõtluse Arendamise Sihtasutusest. 50 000kroonise osakuga saab tellida innovatsioonialaseid teenuseid üli- ja kõrgkoolidelt, akrediteeritud katselaboritelt, patendivolinikelt, patendiametilt ja patendiraamatukogult.

Ettevõtete ühise arendusprojekti tarbeks on võimalik kokku siduda kuni viis osakut.

Innovatsiooniosakud on toetus väikesemahulise teadus- ja arendustegevuse läbiviimiseks koostöös teadusasutuste ja teiste innovatsiooniteenuste osutajatega.

Innovatsiooniosakut võib kasutada toote- või teenuse arenduse alasteks konsultatsioonideks, töökorralduse, tootmis- ja tehnoloogiaalaseks nõustamiseks, disainilahenduste väljatöötamiseks ja juurutamiseks, teostatavus- ja tasuvusuuringute läbiviimiseks, patendi-, kasulike mudelite ja tööstusdisainilahenduste alasteks uuringuteks ja infootsinguteks, patendi, kasuliku mudeli või tööstusdisainilahenduse registreerimiseks, vastavus- või tootearenduskatsetuste läbiviimiseks.

Eelkõige soovitakse toetusega ergutada ettevõtjaid tegelema innovatsiooniga, mitte ostma sisse valmistööd teadusasutustest – ettevõttel tuleb toode või teenus ise lõpuni valmis teha.

Osakute toetusmeetme tingimused ja korra sätestab majandus- ja kommunikatsiooniministri Juhan Partsi poolt eile allkirjastatud määrus.

Kokku on perioodiks 2007-13 innovatsiooniosakute programmile majanduskeskkonna arendamise rakenduskavas Euroopa Regionaalarengu Fondist ette nähtud 15 miljonit krooni. Sarnast osakute süsteemi on edukalt rakendatud mitmetes Euroopa riikides, sealhulgas Hollandis, Iirimaal ja Suurbritannias.

ļæ½ripļæ½ev http://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
27. January 2009, 10:03
Otsi:

Ava täpsem otsing