Tallink: me ei pruugi aktsiakapitali laiendada

Annika Matson 27. jaanuar 2009, 17:03

Tallinki finantsdirektor Janek Stalmeister
selgitas Äripäevale, et ettevõtte nõukogul on volitus suurendada aktsiakapitali,
aga nad ei pruugi seda teha.

Allpool Stalmeistri vastused:

Palun täpsustage, mis on aktsiakapitali suurendamise plaani eesmärk?

Nõukogul on õigus ehk volitus suurendada kapitali. Tegemist ei ole mitte sooviga, vajadusega ega ka mitte kohustusega suurendada, vaid võimalusega seda teha. Selline õigus on olnud juba aastaid meie põhikirjas. Nüüd, 2009. märtsis lõpeb eelmine volitus, mis anti kaks aastat tagasi ja eilse üldkoosoleku otsusega seda põhimõtteliselt pikendatakse ehk antakse uus volitus, mis äriseadustikust tulenevalt tähendab põhikirja muudatust.

Kuna täna ei ole aktsiakapitali suurendamise plaani, siis ei saa olla ka eesmärke. Kui tulevikus kunagi nõukogu oma volitusi kasutada soovib, siis ta vastavalt teatab ka eesmärgi.

Kas plaanitakse uut fondiemissiooni või uut raha kaasamist investoritelt?

Kuna täna ei ole suurendamise plaani, siis ei ole võimalik sellele vastata.

Juhul, kui investoritelt raha kaasate, siis miks te aktsiaid börsilt kokku ostate? Need on kaks täitsa erinevat tehingut.

Tõepoolest on tegemist kahe erineva tehinguga. Kas me ostame täna pidevalt aktsiaid börsilt kokku? Ei, viimati ostsime rohkem kui aasta tagasi ja siis tookordne tagasiostuprogramm ka lõppes. Nüüd andis üldkoosolek taas õiguse meil omi aktsiaid omandada, mis ei tähenda, et me tegelikkuses kohe juba seda ka teeme. Regulatsioonid näevad ette, et ettevõte teatab aktsiate tagasiostu alustamisest ja programmi ajakavast täpsemalt. Kas te olete kuskilt lugenud, et Tallinkil on hetkel kehtiv/käivitatud tagasiostuprogramm?

Palun täpsustage, miks on teil plaanis aktsiakapitali suurendada?

Kuna täna ei ole suurendamise plaani, siis ei saa olla ka eesmärke. Kui tulevikus kunagi nõukogu oma volitusi kasutada soovib, siis ta vastavalt teatab ka eesmärgi.

Äripäev http://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
27. January 2009, 17:03
Otsi:

Ava täpsem otsing