Pühapäev 11. detsember 2016

AS ÄRIPÄEV
Pärnu mnt 105, 19094 Tallinn
Telefon: (372) 667 0111
E-post: online@aripaev.ee

Palgata jäänud töötajad andsid Estonian Shipbuildingu kohtusse

Lemmi Kann 29. jaanuar 2009, 00:00

Estonian Shipbuildingul oli maailma suuruselt neljanda laevatehase Aker Yardiga poole miljardi kroonine leping. Prantsusmaa laevatehases projektijuhina ametis olnud Aivar Junsi sõnul jäid seal töötanud eestlased aga suuremast osast palgarahast ilma.

"Mina pole üldse sealt palka saanud. Eelmise aasta oktoobris 20. kuupäeva paiku sain lõpuks aru, et palga mitte maksmine oli algusest peale ettevõtte äriplaan," ütles pankrotiavalduse esitajaid kohtus esindav Arnold Urb.

Tema sõnul kinnitas raamatupidaja, et Aker Yard kandis Hariku firmale kõik lepingus ette nähtud summad üle, kuid ilmselt rändas see raha Hariku teistele kontodele edasi. "Lõpuks me ei saanud enam tööd teha, sest polnud lihtsalt raha, mille eest materjale osta," nentis Urb.

Päris tühjade kätega inimesed ei jäänud - laevatehas arvutas välja selle pisku, mida materjalipuuduses teha suudeti ning selle arvutuse alusel Junsi sõnul viimased rahad inimestele ka maksti.

Kuna Estonian Shipbuildingu kontori uksed on nüüd üürivõla tõttu suletud ka Harikule endale ja kõik dokumendid lukus uste taga, siis ei saa lõpetada ka firmaga sõlmitud töölepinguid. Nüüd on eestlased oma palgaraha kättesaamiseks kohtu poole pöördunud.

Marek Harikuga Äripäeval ühendust saada ei õnnestunud. Ka hoiab mees eemale oma endistest töötajatest.

"Ta võttis ühe korra ühendust meie pankrotihoiatuse peale. Ähvardas ja sõimas, aga järgmisel päeval meelitas, et võtke avaldus tagasi. Pärast seda pole me enam kokku puutunud. Ja nagu polegi enam millestki rääkida," ütles Urb.

ETV saate "Pealtnägija" andmeil oli palgaks lubatud summa 60 000 krooni. Tippajal töötas Prantsusmaa laevatehases ligi 20 eestlast ning kokku võib nende arv küündida isegi saja piiresse. Ehitusmeeste kaader vahetus pidevalt.

Veel eelmise aasta sügisel otsis Estonian Shipbuilding personaliotsingu portaalide kaudu Prantsusmaa projekti jaoks töötajaid.

Krediidiinfo andmeil on Estonian Shipbuilding võlgu viiele firmale, summad jäävad vahemikku 10 000-200 000 krooni.

Äripäev http://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
24. November 2011, 17:55
Otsi:

Ava täpsem otsing