Äripäeva investor Toomas ostis ABB aktsiat

29. jaanuar 2009, 14:54

Äripäeva välja mõeldud investor Toomas, kes
tegutseb pärisrahaga, ostis täna portfelli 200 ABB aktsiat. Seda vaatamata
üleilmsele majandussurutisele ja börside allakäigule.

Aktsiad tulid kätte hinnaga 104,50 Rootsi krooni tükist, teenustasu suuruseks kujunes 147,94 Rootsi krooni.

ABB tegeleb kõigega, mis on seotud elektriga, sealhulgas kõrgepingega. Ettevõttele tuleb jätkuvalt tellimusi juurde. Arengumaad industraliseeruvad – see protsess päris ilma elektrita ei toimu. Samuti on USA energeetika olukord suhteliselt masendav ja värske president Barack Obama on lubanud raha infrastruktuuriprojektideks.

Investeeringu vastu räägib see, et tellijatel ei pruugi olla raha, millega ABB-le maksta. Kui aga tellijate puhul on tegu riikidega, siis neil peaks veel olema võimalik võlakirju välja lasta või lihtsalt keskpangaga koostöös raha trükkida.

ABB hinna-kasumi suhe oli 15 Šveitsi frangise hinna juures 7,3 ja ettevaatava kasumi põhjal 8,2. Aktsia vastav suhtarv on hiljuti olnud ka alla kuue, kuid on praegugi madalam, kui ettevõte asbestijamade aegu selle aastatuhande algul. Ettevõtte hinna-raamatupidamissuhtarvu näiduks oli 2,5. ABB on suure turuväärtusega (35 miljardit Šveitsi franki). Mullu kukkus aktsia 45 protsenti, tänavu on käinud alla neli protsenti.

Analüütikud ootavad 2009. aastaks kasumi 13protsendist ja käibe seitsmeprotsendist langust. Aktsiat on hinnatud 30,8% ostusoovitustega, 46,2% hoia-soovituste ja 23,1% müü soovitustega.

Selle aktsia kodubörsiks on Zürich, kuid Swedbank ei vahenda Šveitsi tehinguid. Aktsia on noteeritud ja piisava aktiivsusega kaubeldud ka Rootsis, mis sobiks ostukohaks.

Äripäev http://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
29. January 2009, 14:54
Otsi:

Ava täpsem otsing