Eesti otsustas täna avada suursaatkonna Valgevenes

29. jaanuar 2009, 11:11

Valitsus tegi täna otsuse
avada Eesti suursaatkond Valgevene pealinnas Minskis.

Välisminister Urmas Paeti sõnul peegeldab valitsuse otsus nii Euroopa Liidu avatumat poliitikat Valgevene suunal kui Eesti huvi kahepoolsete suhete tihendamiseks. "Meie huvi on Valgevene järk-järguline avanemine Euroopale," ütles Paet.

Ta toonitas, et suhete tihendamisel jäävad kehtima kõik Euroopa Liidu seisukohad inimõiguste ja vabaduste tingimuste parandamise vajadusest Valgevenes.

"Suursaatkonna rajamine on kahepoolsete suhete arenemise, aga ka mitmesuguste koostööprojektide alustamise eeldus. Suursaatkonna olemasolu annab võimalusi ka kahe riigi vaheliste majandussuhete aktiviseerumiseks," rääkis Paet.

Praeguseks on tema sõnul Valgevene investeerimistingimused muutunud liberaalsemaks ning Eesti ettevõtjate investeeringud Valgevenesse on kasvanud viimaste aastate jooksul kordades. "Ka Eesti toodete ekspordiks Valgevenesse võiks majandusolukorra stabiliseerudes oodata head potentsiaali," märkis välisminister.

Suursaatkond asub tööle praeguse Eesti peakonsulaadi ruumides. Peakonsulaati praegu juhtiva konsuli asemel lähetatakse Minskisse asjur, kes hakkab suursaatkonna tööd vedama. Suursaatkonna asutamisega seotud kulud kaetakse välisministeeriumi eelarvest.

Eestil on Minskis peakonsulaat alates 1995. aastast, kuid lähtuvalt diplomaatia tavadest ei saa peakonsulaat täita kõiki diplomaatilise esinduse ülesandeid.

Äripäev http://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
29. January 2009, 11:15
Otsi:

Ava täpsem otsing