Haigekassa: täiendav ravimihüvitis ületas eelarvet 17%

29. jaanuar 2009, 14:26

Haigekassa maksis eelmisel aastal
täiendavat ravimihüvitist 1936-le inimesele summas 7,6 miljonit krooni, mis
oli planeeritust 17% suurem.

Eelarves kirjas olnud summa ületamise põhjuseks on Haigekassa hinnangul nii üldine ravimikasutuse suurenemine kui 1. jaanuaril rakendatud ravimite 9% suurune käibemaks. Maksutõusu tagajärjel ostsid paljud inimesed ravimid 2008. aastal juba ette ära.

Lisaks suurenes eelmisel aastal hüvitise saajate arv ning keskmine väljamakstud hüvitise suurus, mis oli arvestuslikult 3925 krooni inimese kohta, teatas Haigekassa.

Täiendavat ravimihüvitist maksab Haigekassa juhul, kui inimene on ostnud soodusravimeid 6000-20 000 krooni eest aastas. Hüvitist ei saa taotleda käsimüügi- ja soodustust mitteomavate retseptiravimite ostmise puhul. Maksimaalne täiendav ravimihüvitis ühele inimesele võib ulatuda 9500 kroonini aastas.

Haigekassa maksab hüvitist välja neli korda aastas: jaanuaris (eelmise kalendriaasta eest), aprillis, juulis ja oktoobris.

Täiendav ravimihüvitis aitab Haigekassa teatel kompenseerida ravimitele tehtavaid kulutusi eelkõige neil ravikindlustatutel, kelle raviskeemides on kallid ravimid, kes põevad kroonilisi haigusi ja peavad seetõttu manustama ravimeid pika aja vältel ja kes peavad kasutama mitmeid erinevaid ravimeid kombinatsioonis.

Äripäev http://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
29. January 2009, 14:26
Otsi:

Ava täpsem otsing