Esmaspäev 20. veebruar 2017

AS ÄRIPÄEV
Pärnu mnt 105, 19094 Tallinn
Telefon: (372) 667 0111
E-post: online@aripaev.ee

Ligi: riik ei saa SMS-laenu võtta

29. jaanuar 2009, 08:12

Riigikogu rahanduskomisjoni esimees Jürgen
Ligi ütles ETV saates Terevisioon, et Eestil tuleb laenumõtete mõlgutamise
asemel ette võtta tohutult suured eelarvekärped.

Saatejuhi küsimusele, kas Eestit ähvardab pankrotioht, vastas Ligi, et see sõltub sellest, kui kaua kestab majanduskriis.

„Kui me oleme kodus harjunud oma valitsuse ja riigi peale sülitama, ja vaadatakse, kas tehakse populaarseid või mittepopulaarseid otsused, siis välismaalt saame küll kinnitust, et me oleme mõneti erandlik, vastutustundlik riik, me ei lase riiki pankrotti ja oleme hakanud tegutsema ja üritame midagi teha,“ märkis Ligi.

Ta lisas, et Eesti tugevuseks on aastatega kogutud reservid, mida naaberriikidel ei ole, aga riik on hakanud juba neid reserve „sööma“. Eesti on olukorras, kus reserve on ehk aastaks-paariks ja laenu võtmist ei kannataks riik Ligi sõnul enam välja, samuti ei anta laene enam eriti ka välja.

„Eesti puhul kujuneks laenuintress nii kõrgeks, et see oleks juba SMS- laenu moodi ja selle laenud võtjad ei ela teatavasti eriti hästi. Ükski eraisik nii kõrge intressiga laenu ei võtaks,“ nentis Ligi.

Rahanduskomisjoni esimees lisas, et kui laenu annab IMF, võtab viimane riigi valitsemise üle, nagu see Lätis toimus. „Lätlaste ees tuleb mingis mõttes müts siiski maha võtta – parem hilja kui mitte kunagi. Meie oleme õnneks mingid vajalikud asjad juba ära teinud,“ ütles Ligi.

Praegu on olukord tema sõnul siiski ülimalt keeruline ja eelarve miinus nii suur, et riigil on vaja teha tohutuid kärpeid. Kärbete kohad ja summad peaksid selguma kahe nädala jooksul.

�rip�ev http://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
29. January 2009, 08:18
Otsi:

Ava täpsem otsing