Maksu- ja tolliametist lahkus mullu 163 inimest

29. jaanuar 2009, 09:35

Eelmisel aastal kaotati maksu- ja
tolliametis struktuurimuudatuste käigus 350 ametikohta, reaalselt pidi
töölt lahkuma 163 inimest.

2008. aasta lõpus läbi viidud suuremahulised ümberkorraldused võimaldavad muuta asutuse töö senisest efektiivsemaks ning saada hakkama vähemate kuludega, teatas maksu- ja tolliamet.

Jätkamaks samas mahus ja võimekusega tegutsemist vähendatud töötajaskonnaga, pöörati ametis tähelepanu e-rakenduste arendamisele. Detsembriks jõuti valmis ettevalmistustega uuele arvestussüsteemile üleminekuks ning selle aasta algul uus süsteem käivitus. Selle tulemusel lihtsustus klientide elu, kuna üks ettemaksukonto võimaldab maksumaksjal hakkama saada vaid ühe pangaülekandega ning oma kohustuste ja maksete kohta saab oluliselt detailsema ülevaate, teatas maksu- ja tolliamet.

Eelmise aastaga lõppes ka üks strateegiaperiood, mille eesmärgiks oli liidetud maksuameti ja tolliameti kujundamine ühtseks organisatsiooniks. Ühendameti peadirektori Enriko Aava sõnul sai strateegia olulises osas ellu viidud. Ametid on ühendatud, organisatsioon muutunud kliendikeskseks ja asjatundlikuks, nüüd on aeg võtta uued eesmärgid, kinnitas ta.

Maksu- ja tolliameti uus strateegiline plaan aastaiks 2009-12 on suunatud õiguskuulekuse tõstmisele ning õiguskuulekate klientide halduskoormuse vähendamisele.

Äripäev http://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
29. January 2009, 09:35
Otsi:

Ava täpsem otsing